Netflix

Máte Netflix? Poradíme, jak zjistit, zda hackeři nemají přístup k vašemu účtu!

  • Upozornění pro všechny uživatele Netflixu!
  • Poradíme, jak zjistit, jestli váš účet nebyl napaden

Netflix patří dlouhé roky mezi nejpopulárnější streamovací služby vůbec. Jeho videotéka je rozmanitá a v posledních letech firma čím dál tím víc sází na vlastní obsah. Nutno dodat, že místy se jí to i vyplácí, protože má pod palcem několik celosvětových hitů; ať už jde o seriály, filmy nebo dokumenty.


Nepřehlédněte: Letadlo nad Slovenskem je hitem internetu! Poznáte, co je na fotce zvláštní?


Netflix mohou napadnout hackeři

V posledních týdnech Netflix oznámil záměr bránit tomu, aby lidé sdíleli svůj účet s ostatními. Důvod, proč tak uživatelé činí, je zřejmý: podělit se o náklady, protože služba není vůbec levná (319 korun).

Sdílení hesla s rodinou a přáteli může být v pořádku, ale dejte si pozor na podezřelou aktivitu, kterou nepoznáváte. Pokud jste si ve svém účtu streamovací služby všimli něčeho nového (divného), určitě zbystřete.

Možná, že hackeři nenapadli vás, ale k vašemu účtu se dostali tak, že jim na lep sedl některý z vašich přátel, s nímž účet v dobré víře sdílíte.

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

Jak zjistit, zda došlo k unesení vašeho účtu?

Nejprve se přihlaste: někteří hackeři (podvodníci) mohou váš účet používat pouze k vlastnímu prospěchu, tedy ke sledování filmů a seriálů. Jiní se však mohou pokusit změnit vašeho heslo, aby účet prodali neznámému zájemci (obvykle k tomu dochází na specializovaných fórech). Pokud se stále můžete přihlásit, je to dobré znamení, ale neznamená to, že máte vyhráno.

Podívejte se do sekce Pokračovat v přehrávání: dále, a to je důležité, zkontrolujte historii sledování na svých profilech. Pokud si všimnete nového návrhu „Protože jste se dívali“ na film nebo seriál, který jste nikdy neviděli, možná došlo k převzetí/napadení vašeho účtu.

Zkontrolujte, odkud se kdo dívá: v neposlední řadě určitě budete chtít zkontrolovat historii IP adres a geolokaci svého Netflix účtu, tedy zjistit, jaká zařízení a odkud streamují přes váš účet. Přihlaste se ke svému účtu Netflix na počítači nebo smartphonu a kliknutím na ikonu v pravém horním rohu přejděte na stránku svého účtu. Na kartě Nastavení pak ještě klikněte na „Poslední streamování na zařízení“. Pokud zaznamenáte aktivitu z oblasti, ze které nikdo z vaší domácnosti nestreamuje, máte problém.

Co dělat, pokud zjistíte, že byl váš účet kompromitován?

Ihned přejděte do Nastavení, odeberte všechny další účty a k tomu vašemu okamžitě změňte heslo.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: THN

Total
0
Shares