Nabíječka, adaptér

Máte doma tuto USB nabíječku pro mobily? Okamžitě ji přestaňte používat, je životu nebezpečná!

  • Inspekce varuje před nebezpečnou USB nabíječkou
  • Může způsobit vážný úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce objevila na českém trhu další nebezpečnou USB nabíječku a zakázala její prodej. Lidé, kteří ji mají doma, by ji měli přestat používat. Pro spotřebitele je totiž smrtelně nebezpečná.


Nepřehlédněte: Co by pro lidstvo znamenalo, kdyby se Země přestala otáčet? Vůbec nic pěkného, ukázali vědci


Nebezpečná nabíječka z Číny

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na trhu v ČR nebezpečnou USB nabíječku, která může uživatelům způsobit vážný úraz elektrickým proudem a v krajním případě dokonce i smrt. Nebezpečný produkt z Číny se prodává pod názvem Natec 2,1A 2 × USB. Podle informací na webu inspekce je to model NUC-0995.

„Česká obchodní inspekce zjistila, že při používání této nabíječky může dojít vlivem nedostatečné izolace k úrazu elektrickým proudem, případně až smrti uživatele, který se dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku,“ uvádí zpráva.

Natec
Nebezpečná nabíječka Natec; zdroj: se souhlasem ČOI

Reklamujte ji u prodávajícího

Z výše uvedených důvodů inspekce nařídila, že na trh již dodaný výrobek musí být okamžitě stažen z prodeje. Pokud jste tuto nebezpečnou nabíječku zakoupili, můžete ji reklamovat a můžete požadovat vrácení celé původní částky, reklamaci je však nutné uplatnit u prodávajícího.

Znovu se potvrzuje to, co vám píšeme v každém článku, který se týká nabíjení chytré elektroniky – vždy a za každých okolností používejte originální nabíječku! A pokud adaptér ztratíte nebo vám přestane fungovat, kupte si stejný, nikoli nějaký pochybný produkt z Číny nevalné kvality, který vás může připravit o život.

Zdroj náhledové fotografie: ReadyElements / Pixabay, zdroj: ČOI

Total
0
Shares