Mapy.cz mají nové panoramatické snímky

Mapy.cz mají v Česku nové panoramatické snímky. Jsou kvalitnější než kdy předtím

  • Populární česká služba Mapy.cz hlásí, že nasadila nové panoramatické fotografie
  • Celkově se jedná o 2,8 milionu nových snímků

Česká internetová jednička Seznam.cz na svém blogu upozornila, že v těchto dnech vydává první část nových panoramatických dat pořízených v rámci uplynulého roku pokrývajících silniční sítě západní třetiny České republiky a 21 největších měst v rámci celé ČR. Snímky pro službu Mapy.cz pořizuje a následně kompletně zpracovává holandská firma Cyclomedia.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Mapy.cz jsou zase o něco detailnější

V rámci první vlny uvolnění dat zveřejňuje Seznam.cz snímky bezmála 14 tisíc kilometrů pokrývající většinu velkých měst České republiky, a zároveň první část západní třetiny republiky, konkrétně jde o část Ústeckého a Karlovarského kraje a Českobudějovicko. Celkově se tak jedná o 2,8 milionu nových panoramatických snímků. Rozlišení snímků se oproti předchozímu řešení zvýšilo přibližně na trojnásobek, nyní má každý dílčí snímek 14 400 × 7 200 pixelů. Další data budou přibývat postupně tak, jak je bude uvolňovat dodavatel.

Pro počítače, Android a iOS

„Těší nás, že jsme se zdárně popasovali i se zpožděním způsobeným koronavirovou pandemií. Kromě toho, že se začalo snímkovat později a snímkovací sezóna tak byla zkrácená, řešili jsme společně s dodavatelem i další technické výzvy, jako je například anonymizace dat. Cyclomedia se totiž musela za běhu naučit automaticky identifikovat lidské obličeje zpola zakryté rouškou či obličejovou maskou,“ popisuje proces pořizování fotografií Jan Kunz, produktový manažer služby Mapy.cz a dodává, že nizozemská firma pro Seznam.cz a jeho služby nasnímala v minulém roce celkem 38 tisíc kilometrů českého území.

Tento rok se začne flotila vozidel společnosti Cyclomedia, která je světovou špičkou v oblasti sběru a zpracování obrazových dat ze silniční sítě, v ulicích objevovat opět počátkem dubna. V terénu by mělo jezdit kolem deseti aut současně.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Mapy přicházejí s něčím, co je jinde běžné…zase s křížkem po funuse…

Comments are closed.