Umělá inteligence

Lidstvo objeví elixír mládí do roku 2030, předpovídá slavný futurolog. Posuneme se na úroveň bohů

  • Nesmrtelnost je blízko, předpovídá slavný vědec
  • Věří, že do 7 let objevíme elixír mládí

Počítačový vědec Ray Kurzweil prozradil, kdy lidstvo dosáhne nesmrtelnosti a singularity. Pokud jsou jeho předpovědi správné, věčného života bychom se měli dočkat už za sedm let.


Nepřehlédněte: Na Slunci se otevřela gigantická díra. Je velká jako 20 Zemí a směrem k nám vystřelila energetické částice


Kurzweilova budoucnost

Ray Kurzweil je počítačový vědec a futurista, který vystudoval Massachusettský technologický institut. V roce 1990 správně předpověděl, že počítač do roku 2000 porazí mistry světa v šachu, vzestup notebooků a chytrých telefonů nebo přechod na bezdrátové technologie.

V roce 2010 dokonce revidoval své vlastní předpovědi z doby před dvěma desetiletími, aby zjistil, jak dopadly. Dospěl k závěru, že ze 147 předpovědí z roku 1990 se 115 ukázalo jako zcela správných, dalších dvanáct bylo v podstatě správných a pouze tři byly zcela chybné.

Nejnověji Kurzweil prozradil, že v roce 2030 dosáhne lidstvo nesmrtelnosti a umělá inteligence singularity. „Rok 2029 je konzistentní časový úsek, kdy umělá inteligence projde platným Turingovým testem a dosáhne tak inteligence na úrovni člověka. Singularita nastane v roce 2045, kdy technický pokrok dosáhne takového tempa, kdy zcela a nezvratně promění budoucnost.

Umělá inteligence, AI, mozek
Zdroj: DeltaWorks / Pixabay

Lidská těla budou opravovat roboti

Kurzweil věří, že náš technologický a lékařský pokrok pokročí do té míry, že miniaturní roboti budou pracovat na opravě našich těl na buněčné úrovni a nakonec zvrátí veškeré nemoci a stárnutí. Podle jeho slov budou naším krevním řečištěm proudit nanoboti, kteří budou provádět opravy a propojovat naše mozky s cloudem.

Příslib nesmrtelnosti do roku 2030 samozřejmě vyvolává skepsi zastánců i kritiků Kurzweilových odvážných předpovědí. Uvidíme, zda se na jeho předpovědi budeme v roce 2030 a 2045 dívat jako na poblouzněné, nebo prorocké. Se singularitou to nakonec může být jako s létáním. Po stovky let to byl nedosažitelný sen, abychom ho dnes pokládali za samozřejmost.

Zdroj: 0fjd125gk87 / Pixabay, zdroj: BigThink, popularmechanicszvut

Total
0
Shares
1 komentář
  1. A co lidskou dobrotivost, lásku ke stvoření ,zodpovědnost ?To lze také aplikovat? Tak to je třeba udělat hned ,aby jsme se do té doby nevyhubili.

Comments are closed.