Cestovatel v čase, budoucnost

Lidé při pohledu na středověký obraz s Ježíšem nechápou: Drží snad v ruce sovětskou družici Sputnik?

  • Cestoval Ježíš Kristus časem?
  • Na 428 let starém obraze prý drží satelit Sputnik

Obraz Oslava eucharistie, který namaloval italský malíř Ventura Salimbeni v roce 1595, je dlouhodobě předmětem zkoumání konspiračních teoretiků. Ti na obraze vidí objekt, který vypadá jako sovětská družice Sputnik, což podle nich může znamenat, že Syn Boží mohl být cestovatelem v čase.


Nepřehlédněte: Jaký bude iPhone 15? Dorazí s lepším fotoaparátem a tenčími rámečky, ale bude dražší


Sovětský Sputnik

Příznivci konspiračních teorií spatřili na starém uměleckém díle kouli s vyčnívajícími hroty, která podle nich představuje Sputnik – umělou družici, která obíhala Zemi v roce 1957. „Tento obraz (Oslava eucharistie) byl namalován kolem roku 1600 a nikdo nikdy pořádně nevěděl, co je jeho sdělením, dokud jsme se tak trochu nepodívali na Sputnik, což byla první družice, která obletěla Zemi,“ řekl předseda Manchesterské asociace pro paranormální jevy Steve Mera.

„S fenoménem UFO začíná být spojeno mnoho náboženských konotací,“ dodal a pokračoval: „Co je opravdu, opravdu zajímavé, je to, že je to překvapivě podobné Sputniku, dokonce do té míry, že jsou tam malé antény.“

Mera není jediný, kdo bizarní teorii o cestování Ježíše v čase propaguje – podivného jevu si všimli i uživatelé Twitteru. „Právě jsem si obrazu všiml na internetu a poznal jsem Sputnik. Je to prostě něco zvláštního, o čem je třeba přemýšlet…“ uvedl jeden z nich. „Na obraze Oslava eucharistie z roku 1595 je namalován Sputnik. Zastánci konspiračních teorií věří, že to dokazuje cestování v čase,“ přidal se další.

Cestoval Ježíš časem?

Důkazy mohou znít přesvědčivě, ale stejně jako u mnoha podobných zdánlivě záhadných událostí i tady existuje jednoduché vysvětlení. Odborníci se domnívají, že „koule“ má představovat nebeskou sféru – známou také jako vesmír – zatímco antény, které z ní trčí, znázorňují Boží moc nad ní.

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tohle je “Winged Sun” antigravitační pohon bohů (ET), s ním byli postaveny pyramidy a chrámy, s ním také Ježíš předváděl zázraky jako například chození po vodě. Po jeho smrti to bylo známo jako “San Grail”. Jinak po zapnutí pohonu v blýzkém okolí těžké prvky emitují fotony ve viditelné oblasti, což se projevuje tak, že lidem svítí vlasy, to je zaznamenáno na obrazech s náboženskou tématikou jako svatozář.

Comments are closed.