iPhone 14 Pro

Jaký bude iPhone 15? Dorazí s lepším fotoaparátem a tenčími rámečky, ale bude dražší

  • Podraží nový iPhone 15?
  • Respektovaný novinář tvrdí, že ano
  • Telefon však dostane i zásadní vylepšení

Příznivci technologií předpokládají, že iPhone 15 přinese oproti loňskému předchůdci několik výrazných změn, a Mark Gurman – insider a redaktor serveru Bloomberg – ve svém nejnovějším podcastu prozradil, na co se v září můžeme těšit.


Nepřehlédněte: NASA možná zničila slavnou sondu Voyager 2 hloupou chybou. Jasno bude v říjnu


iPhone 15 dostane 48Mpx fotoaparát

Podle známého novináře budou mobily iPhone 15 Pro a Pro Max vybaveny displeji s technologií LIPO (low-injection pressure over-molding), díky které bude  možné zúžit rámečky kolem obrazovky na pouhých 1,5 mm oproti 2,2 mm u modelů iPhone 14 Pro (Max).

Pokud si vzpomínáte, displej s technologií LIPO se poprvé objevil v chytrých hodinkách Apple Watch Series 7 a letos jej Apple nasadí i ve svých chytrých telefonech a tabletech iPad.

Pro základní modely iPhone 15 a Plus bude velkou novinkou zavedení chytrého výřezu, tzv. dynamického ostrova (Dynamic Island). Základní modely se také dočkají významných vylepšení fotoaparátu a získají procesor A16 z loňských iPhonů 14 Pro (Max), zatímco letošní prémiové varianty přejdou na supermoderní třínanometrový čip A17.

iPhone 14
Zdroj: Lucas Hoang/ Unsplash

Jisté je, že všechny letošní iPhony se mohou těšit na nový USB-C konektor. U modelů Pro se plánovala navíc i dotyková tlačítka s haptickou zpětnou vazbou, ale od toho se údajně upustilo ve prospěch standardního ovládání hlasitosti.

Místo toho se z přepínače pro ztlumení zvuku stane přizpůsobitelné tlačítko Action. V souvislosti s chystanými novinkami se také objevila jedna neradostná spekulace – a to, že telefony v závislosti na modelu podraží o 2 000 až 4 000 korun.

Samozřejmě jsou to vše zatím jen odhady a drby, nic nemáme potvrzeno. Jasno však bude už za několik týdnů. Předpokládáme, že letošní keynote Applu se uskuteční v průběhu září.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares