E.T. - Mimozemšťan

Legendární E.T. – Mimozemšťan po 40 letech: Při pohledu na to, co z něj zbylo, určitě zamáčknete slzu

  • Kdo by nepamatoval na nesmrtelný film E.T. – Mimozemšťan
  • Mnohé z loutek jsou bohužel v žalostném stavu

Většina hollywoodských mimozemšťanů chce lidstvo vyhubit, nebo na lidech alespoň dělat nějaké experimenty. Ale občas se objeví nějací, co jsou neskutečně fajn, že by jim člověk odpustil snad úplně všechno. Nejslavnější hodný mimozemšťan stříbrného plátna E.T. je strašný sympaťák, ale ani jemu se bohužel nevyhýbají běžné problémy pozemšťanů, jako je třeba stárnutí. Dokazuje to příspěvek organizace Fondazione Carlo Rambaldi.


Nepřehlédněte: Ufologové mají jasno: Na Marsu havarovala mimozemská loď. Má to dokazovat tato fotka!


E.T. je sympaťák

Kdo by nepamatoval na nesmrtelný film E.T. – Mimozemšťan, který vypráví netypický příběh o malém návštěvníkovi z vesmíru. V blízkosti Los Angeles v osmdesátých letech přistane kosmická loď, jejíž posádka má za úkol sesbírat vzorky ze Země. Jeden z mimozemšťanů se ale zatoulá příliš daleko od vesmírného korábu a ostatní ho na Zemi zapomenou. Naštěstí se ztracenec seznámí s malým Elliotem, který mu s kamarády pomůže, aby mohl odcestovat zpět na svou planetu, i když to chvíli vypadá, že ho vědci naporcují na kousky.

Loutky se rozpadají na kusy

Příznivci malého mimozemšťana dnes, o čtyřicet let později, ale nemají žádný důvod k oslavě. Naopak. Mnohé z třinácti loutek, které byly použity ve filmu, jsou totiž v dezolátním stavu: rozbité a ztrouchnivělé. A pohled na ně možná i někoho rozpláče.

Naštěstí se iniciativy v posledních měsících chytila rodina tvůrce loutek Carla Rambaldiho, která se modely rozhodla opravit a zrestaurovat do původního stavu, uvedl deník The Mirror. Závěrem připomeňme, že režisérem filmu E.T. – Mimozemšťan nebyl nikdo jiný než slavný Steven Spielberg.

Zdroj náhledové fotografie: 1195798 / Pixabay

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Toto byl úplný trash všech trashu a tim myslím ten film. Totální blbost na kterou se nedalo koukat. Úplně stejně hovadina jako zachraňte Williho. Já jsem ročník 93 a v životě vše mi tahle hovadina nelíbila. Moji rodiče to viděli jako premiéru a říkají úplně to samý totální pic….a

Comments are closed.