Elon Musk

Koupil si za majlant firmu, ale dostal padáka. Lidé v hlasování rozhodli, že Elon Musk jako šéf Twitteru skončí

  • Vox populi, vox Dei! Hlas lidu, hlas boží
  • Druhý nejbohatší člověk na světě si pěkně naběhl
  • Uživatelé v anketě rozhodli, že by měl v čele Twitteru skončit

Americký miliardář Elon Musk v posledních týdnech čelí kritice kvůli kontroverzním zásahům do fungování sociální sítě Twitter, kterou si koupil. Musk se ji snaží změnit, údajně aby příliš nestranila levicovým názorům. V jedné z předchozích anket uživatelé rozhodli o „oživení“ účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. V uplynulých hodinách se druhý nejbohatší muž světa svých příznivců zeptal, zda má ve funkci ředitele Twitteru setrvat. A výsledek určitě nečekal – uživatelé ho v anketě vyzvali, aby se šéfovského postu vzdal.


Nepřehlédněte: HBO Max vráží uživatelům kudlu do zad. Z nabídky zmizely nejpopulárnější seriály, včetně hitu Westworld


Elon Musk musí jako šéf Twitteru skončit, rozhodla anketa

Otázka ankety zněla jasně: „Mám odstoupit z funkce šéfa Twitteru? Budu se řídit výsledky této ankety,“ prohlásil Musk. O několik hodin později bylo rozhodnuto. Pro jeho odstoupení se vyslovilo 57,5 % uživatelů z celkových 17 502 391 respondentů, proti hlasovalo 42,5 % lidí. Sám Musk výsledky své vlastní ankety zatím nekomentoval. Nadšený z nich ale určitě není. Na to nepotřebujeme umět věštit z křišťálové koule.

Zaměstnal superhackera

Kromě nepopulárních kroků na Twitteru na sebe Musk v poslední době upozornil výhrůžkou společnosti Apple. Prohlásil, že pokud by odstranila aplikaci Twitter ze svého obchodu App Store, je ochotný investovat do výroby chytrého telefonu, který bude populárnější než iPhone. Ještě zajímavější ale byla informace, že zaměstnal legendárního hackera, který jako první na světě prolomil zabezpečení iPhonu a herní konzole PlaySation 3. George Hotz přijal Muskovu nabídku a stal se oficiálním zaměstnancem Twitteru.

Zdroj náhledové fotografie: JD Lasica / Wikimedia Commons, zdroj: GizChina

Total
0
Shares