Xiaomi 13

Konečná: Tyto telefony Xiaomi Redmi už nikdy nedostanou žádnou aktualizaci. V Česku je stále používají tisíce lidí

 • Někteří z vás nejspíš zamáčknou slzu, ale nedá se nic dělat
 • Tady je seznam mobilů, se kterými Xiaomi skončilo

Pokud používáte starší telefon od Xiaomi, následující zpráva vám radost neudělá. Naopak! Čínský výrobce opět aktualizoval seznam smartphonů, kterým skončila podpora a již nikdy nedostanou žádnou softwarovou aktualizaci: Tedy novou verzi operačního systému Android ani žádné bezpečnostní záplaty. Je s nimi prostě definitivní konec.


Nepřehlédněte: Hacker rozběhl Windows 95 na chytrých hodinkách. Na internetu se teď dme pýchou jako páv


Nemilosrdné Xiaomi

Životnost chytrých telefonů s operačním systémem Android bývá velmi ožehavým tématem. Když si nějaký takový mobil koupíte, nemůžete počítat s tím, že se vám o něj výrobce bude starat donekonečna. Xiaomi se sice snaží, ale modelů v nabídce má tolik, že čas od času nějaké prostě odepíše a už se o ně víc nestará.

Před několika dny znovu došlo k aktualizaci seznamu „odepsaných zařízení“ a radost z toho nikdo nemá. Společnost do výpisu totiž přidala oblíbené smartphony, které se vyskytují v mnoha českých domácnostech. Ne každý je zvyklý měnit telefony po dvou letech.

 • Redmi Note 8
 • Redmi Note 8 Pro
 • Redmi Note 8T
 • Redmi 8A Dual
 • Redmi K30 5G Speed Edition
telefon
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Koupíte si nový telefon?

Pokud v seznamu výše najdete váš mobil, nepropadejte panice. Pořád vám bude fungovat jako doposud: Zavoláte si, napíšete SMS, podíváte se na video na YouTube a s kamarády pokecáte na sociálních sítích. Počítejte ovšem s tím, že do budoucna bude zranitelnější vůči různým virovým hrozbám a hackerským útokům.

Možná by tak nebylo od věci, kdybyste začali pomalu uvažovat nad pořízením nového přístroje. Zejména pak v případě, že na svém telefonu provozujete internetové bankovnictví a platíte s ním bezkontaktně u obchodníka.

Bez pravidelných bezpečnostních záplat operačního systému Android budete zbytečně podstupovat riziko, že vám někdo vykrade účet nebo se zmocní fotek, SMS a dalších citlivých informací.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
4 komentářů
 1. Máte nějakej odkaz na ten seznam odepsanych telefonů.
  Děkuji

 2. No tak já si koupím nový mobilní telefon, mám teď 2000,- tak nějaký levnější.

 3. Zajímalo by mne, jak a jestli vůbec dá Xiaomi vědět že už nebudou žádné aktualizace! Ne všichni čtou vše o telefonech a ne všichni se v tom orientují! Takže, kdybych nečetl tento článek, vím prd, že je napadnutelný! A jak dlouho se mohu ještě spolehnout na ten stávající!? Je to děs!

  1. Předávám odpověď přímo z Xiaomi Česko na dotaz, jestli na Xiaomi Redmo Note 8T budou chodit aktualizace:
   Dobrý den,
   uvedený model telefonu byl na trh uveden na konci roku 2019, aktuálně se již skutečně nachází na seznamu dále nepodporovaných zařízení. Telefon můžete tedy dále používat, bude fungovat. Žádné aktualizace a bezpečnostní záplaty na něj však již neobdržíte.

Comments are closed.