Xiaomi 13

Konec všech nadějí: Tyto dva levné telefony Xiaomi už nikdy nedostanou žádnou aktualizaci. V Česku je lidé milovali

  • Pro majitele starších telefonů od Xiaomi máme špatnou zprávu
  • Čínský gigant ukončuje podporu pro dva populární mobily
  • Pokračuje tak v čistce, kterou provádí párkrát do roka

Životnost smartphonů s operačním systémem Android bývá velmi ožehavým tématem. Když si nějaký takový mobil koupíte, nemůžete počítat s tím, že se vám o něj výrobce bude starat donekonečna. Xiaomi je svědomitým výrobcem, jenže modelů v jeho nabídce je tolik, že čas od času nějaký prostě odepíše a už se o něj nestará.


Nepřehlédněte: Tento telefon Xiaomi se stane nesmrtelným. Výrobce slibuje, že nikdy nezestárne


Nemilosrdné Xiaomi

Pokud používáte starší telefon od Xiaomi, následující zpráva vám radost neudělá. Čínský výrobce postupně doplňuje seznam smartphonů, kterým skončila podpora a již nikdy nedostanou žádnou softwarovou aktualizaci: tedy novou verzi operačního systému Android ani žádné bezpečnostní záplaty. Je s nimi prostě konec.

Teď se nepopulární seznam odpadlíků znovu rozrostl, a nutno podotknout, že o dva telefony, které se prodávaly i v České republice a na Slovensku a lidé je milovali. Patřily totiž mezi levnější přístroje, kam směřují pohledy všech zákazníků, kteří nechtějí zbytečně utrácet, ale rádi by dobře vybavený smartphone za rozumné peníze. Takže jaké smartphony Xiaomi vlastně odepsalo? Už je to tak, ale slzu musí zamáčknout majitelé modelů Mi 8 SE a Mi 9 SE.

Xiaomi 12 RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Pokud některý z telefonů výše nadále používáte, nemusíte propadat panice. Od výrobce sice již nepřijde žádná aktualizace, ale telefon bude bez problému fungovat dál jako doposud: zavoláte si, napíšete SMS, podíváte se na video na YouTube a s kamarády pokecáte na sociálních sítích.

Koupíte si nový telefon?

Přesto nákup nového zařízení doporučujeme přinejmenším zvážit. Operační systém bude totiž čím dál zranitelnější vůči virovým hrozbám a útokům hackerů, a to kvůli absenci bezpečnostních oprav. Bez záplatování operačního systému Android budete zbytečně podstupovat riziko, že vám někdo vykrade účet nebo se zmocní fotek, SMS a dalších citlivých informací. A to, vážně, za riziko nestojí.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: xiaomiui

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Pěkná blbost, mi 8 SE se tu neprodával. Mi 9 SE byl super a měl jsem ho také. Ale doba jde dál.

      1. Pásmo B20 atd byl problém. Pár lidí ho má, ale žádný bestseller to rozhodně nebyl.

  2. Hmm, na fotce aktuální Xiaomi 12, které má samozřejmě zajištěnou aktualizaci na několik let a v článku informace o naprostých archivech, které jsou již několik let staré a že jim končí podpora je samozřejmostí stejně jako u jiných značek. Kdo tuhle dezinformaci platí??? Autor článku předse nemůže být tak hloupý.

Comments are closed.