TikTok

Konec TikToku v EU? Podřiďte se zákonům nebo vás čekají tvrdé následky, varuje vlivný eurokomisař

  • EU si došlápla na TikTok
  • Požaduje, aby se řídil novými zákony

EU tlačí na TikTok, aby dodržoval nově přijatý zákon o digitálních službách (DSA). Ten má zlepšit moderování obsahu na platformách sociálních médií a zajistit, aby byl rychleji odstraňován nezákonný obsah, jako jsou např. nenávistné projevy.


Nepřehlédněte: Netflix, jak ho známe, definitivně končí. Jako první víme, od kdy zpoplatní sdílení účtů mezi uživateli


EU má TikTok na mušce

Eurokomisař Thierry Breton pro média uvedl, že TikTok musí okamžitě začít dodržovat nová pravidla. Podle nových zákonů mohou sociální sítě čelit pokutám až do výše 6 % svých ročních příjmů a pokud se nepřizpůsobí, situace se může vyhrotit až k zákazu působení platformy v rámci EU.

„S mladším publikem přichází větší odpovědnost,“ řekl Breton generálnímu řediteli platformy Shou Zi Chewu v online videorozhovoru a informoval ho o možných následcích. Mluvčí sociální sítě Caroline Greerová poté reagovala zprávou, že platforma pravidla DSA, GDPR a Kodex praxe EU v oblasti dezinformací (Code of Practice on Disinformation) dodržuje.

Nová pravidla pro internetový obsah

Cílem DSA je mimo jiné zajistit, aby byl ze sítě rychleji odstraňován nezákonný obsah, jako jsou např. nenávistné projevy, aby se méně sdílely škodlivé dezinformace a válečná propaganda a aby se na internetových tržištích méně prodávaly padělané výrobky.

DSA je jedna ze dvou částí rozsáhlého digitální balíčku, který Evropská komise schválila na konci loňského roku. Druhou je akt o digitálních trzích (DMA), u kterého byla dohoda uzavřena již koncem března 2022. Cílem DMA je především omezit tržní sílu technologických gigantů, jako jsou Google a Facebook, pomocí přísnějších pravidel.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tik tok nepoužívám.Je to ztráta času, ale..
    Zakazovat ho lidem, kterým plýtvání se svým časem nevadí?? To mi připomíná rušení “společensky škodlivého” vysílání Rádia Svobodná Evropa. Akorát slovo cenzura, bylo nahrazeno eufemismem “moderov ani obsahu”

Comments are closed.