Netflix

Netflix, jak ho známe, definitivně končí. Jako první víme, od kdy zpoplatní sdílení účtů mezi uživateli

 • Netflix už nikdy nebude takový jako dřív
 • Sdílení hesla v budoucnu přijde pěkné draho

Uživatelé, kteří si na Netflixu půjčují účet, aby ušetřili, to mají definitivně spočítané. Už za několik měsíců bude sdílení zpoplatněno.


Nepřehlédněte: Nejlepší tip pro Netflix v roce 2023? 4000 tajných kódů, které vám pomohou sledovat ty nejlepší skryté filmy


Netflix se již několik měsíců snaží změnit pravidla hry. Vadí mu, že lidé ve snaze ušetřit sdílí svůj účet s někým jiným, třeba s kamarády. Argumentuje, že připojení k videotéce by mělo zůstat maximálně v rámci jedné domácnosti a tečka. Pokud má někdo z blízkých zájem, má si službu jednoduše zakoupit, nebo se poohlédnout u konkurence, které to nevadí.

Sdílíte svůj účet s ostatními?

Podle statistik sdílí hesla na Netflixu asi 100 milionů lidí. Jde tedy o poměrně rozšířenou praxi a streamovací službě se to vůbec nelíbí. Několik měsíců proto již připravuje opatření, jak sdílení zpeněžit a zároveň uživatele nepopudit.

Co nás v budoucnu čeká?

S nástupem dubna bude do Netflixu v rámci tzv. „placeného sdílení“ zaveden nový ověřovací systém, který zjistí, když se uživatelé z primárního účtu ke službě přihlásí z místa mimo domov.

Netflix
Zdroj: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Netflix si došlápne na uživatele

Jestliže k tomu dojde, bude uživatel vyzván, aby v aplikaci (nebo na webu) do 15 minut zadal ověřovací kód, který přijde majiteli účtu. Na něm pak bude, jak s kódem naloží.

Když ho kamarádovi sdělí, bude za něj muset navíc ještě zaplatit (měsíční) poplatek. Ve zkratce: Pokud účet budete někomu půjčovat, něco vás to bude stát. Hovoří se o částce do sta korun.

Ze strany Netflixu nepůjde tedy o nic jiného než o snahu sdílení účtů lidem co nejvíce zprotivit a ty, kteří si heslo půjčují, donutit, aby přešli na vlastní předplatné.

Chcete alespoň jednu dobrou zprávu závěrem?

Netflix údajně umožní majitelům primárního účtu zvolit až dva uživatele, kterým ověřovací kód nebude posílat. Chystané opatření by se tedy nemuselo plně dotknout rodin, protože většina z nich používá jen tři účty (manžel, manželka a dětský profil)

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: WSJ

Total
0
Shares
34 komentářů
 1. Tak ve chvíli kdy toto zavedou, tak celá naše parta, která se dělí o účet končí. Určitě nikdo nebude platit čtyřnásobek ceny sdíleného tarifu. Takže pro netflix to bude 4000kč mínus a nikoliv 16000kč plus. Pro mě je ta tisícovka ročně adekvátní, za víc mě to nestojí.

  1. Jen běžte, nevim proč bych měl přispívat svojí platbou vaší partě.

  2. Tohle naprosto nechápu. Využívat službu ano, ale platit za ni? To ne, co si to dovolují.
   Chci se dívat, tak zaplatím. Neplatím, nekoukám. Jednoduchý jako facka. Nebo v kině se taky dělíte s partou o jednu sedačku?

 2. Tak že do teď jeden účet – pět uživatelů a nově jeden účet – tři uživatelé….?

 3. Nějak nechápu, takže když si já jako majitel
  pustím účet z jiné lokality než domova tak to je taky špatně?! Přece nebudu platit za to, že se jako majitel účtu vzdálím od místa bydliště….

 4. Nechápu to jako majitel, když pojedu na dovolenou a budu si chtít pustit netflix tak si za to zaplatím?

  1. Na dovolene se relaxuje a odpociva sportem a ve spolecnosti pratel. A ne se koukat na telku, to uz pak je zbytecne jezdit nekam na dovolenou a zustat se tyden valet na gauci na Netflix.
   Zdrazi jej, tak ho zrusim a sahnu po knize. Je grastis a neteba za ni platit pripadne v pujcovne.

   1. Takže Netflix / Dan nám bude diktovat jak se má správně politicky trávit dovolená? Trochu blbost, ne? Ono nejde jen o dovolené. Co třeba víkend na vlastní chatě? Večer je zakázáno se dívat na TV / Netflix? Co když prší? Všichni i tak povinně ven?

    1. A proč bych se večer nemohl v klidu kouknout na TV … To je nějaký zákaz nebo co?

  2. tak jsem to nějak původně taky pochopil, ale nakonec napsali, že nebudou kontaktovat další dva, co si majitel účtu zvolí. Jinak by se jim na to vykašlal každej,

 5. Autor článku pozapomněl říci jak tato věc bude technicky fungovat. Aniž bych cokoliv hledal, použiji místo toho logickou dedukci. Každé zařízení, které má schopnost připojiti se k síti internet je vybavena nějakým druhem “síťové karty” která má v síti svoje označení tedy “IP adresu” a zároveň fyzickou “MAC adresu”. Logicky z toho vyplývá, že aby netflix toto “hlídání” byl schopen uskutečnit, musí dojít k tomu, že bude zkoumat jednu nebo obě tyto adresy. Což znamená, že pokud vezmu své heslo a zkusím se přihlásit k netflixu na jiném zařízení (rozuměj televizi) třeba na chalupě, bude toto chápáno jako nové zařízení a bude tedy požadována i nová platba. Chápu to tak správně? To by potom skutečně znamenalo, že si paní Zittová bude na dovolenou brát i svou vlstní televizi 🙂

  1. Netflix bude tolerovat 3 IP adresy na přihlášení. Teď je jich v podstatě neomezeně..

   1. Tři pevně dané nebo jakékoliv tři IP současně? Či bude řešit geolokaci IP?
    IP adresu by mohla vyřešit VPN.
    MAC lze na PC změnit, ale bez rootu to na mobilu myslím nejde.

  2. A dívali jste se někdy na to jaké IP adresy vůbec Netflix u vašich zařízení uvádí? Na televizi se prý podle nich dívám z Ústeckého kraje, přitom jsem z Ostravy.Takže by si nejdřív asi měli udělat pořádek v tomto…

 6. Konec Netlfixu v Čechách. Stejně tam poslední dobou jdou jen nablble seriály bez nápadu. Když už tam náhodou dají dobrý film, tak stejně není v češtině. Zlatý Disney+ 😉 a ještě myším že je dokonce levnější 🙂

 7. Sdilim s detma ktere pendlujou mezi domacnostma pokud to bude nutne nejak priplacet ucet jednoduse zeusim a muzou si to nevhat stejne tam jsou 3/4 veci bez ceskeho dabingu uz taknje to drahy vic bych jim za to nedal ani omylem

 8. To nevím, jak si to přesně představujou, že jim to přinese zisk. Vždyť většina lidí to má jen díky toho sdílení účtu a tím pádem i rozdělení částky na menší, která se dá utáhnout. Dělají všechno proto, aby to všichni tací zrušili úplně, protože když majitel zůstane sám, tak to taky zruší.

 9. Ať do toho předplatnýho za 319 Kč měsíčně radši moc “nehrabou”, nebo to okamžitě zruším jako třeba premium rohlík!

  1. To jakože normální předplatné 250 Kč za měsíc neutahnes? Smutné

   1. Smutné je nechápat to, že člověk neplatí jen Netflix.

 10. Tak když budeme na chatě, tak si za to připlatíme????? To mi hlava nebere, co je to za blbost????!!!! No jednoduché řešení….. zruší se to.

 11. Jsem cestujici, kazdy mesic-dva v jinem meste, to znamena co? Budu platit za kazdou novou IP adresu?, plus za domov? Hlava mi to nebere.
  Tady vyhrava konkurence Prime a HBO to neresi, Netflix vymenim za Disney a zajimavy novinky jsi stahnu, moc jich stejne neni,.

  1. Detaily samozřejmě nevím, tak jako nikdo, ale tipnul bych si, že spíš než IP adresou nebo lokací to bude řešené nějakým ID zařízení, takže pokud cestujete a máte s sebou nějaké zařízení na pouštění filmů, měl byste být v pohodě. Pokud se v každém městě přihlásíte v hotelové TV, může to už být problém.

 12. tady je smejdu kteri nechteji platit – co chcete vse zadarmo

  1. Mám zaplacené nejjednodušší členství pro přehrávání na jednom zařízení v jednu chvíli. Využíváme to na dvou mobilech a dvou počítačích, ale pouze v rámci jedné rodiny (domácnosti). Pokud si budu chtít Netflix pustit např v práci, kde tu možnost časově mám, už po mně budou chtít příplatek? Nebo za další noťas doma, až bude mít dítě svůj? Stále při pouštění na 1 zařízení najednou. Filmy sledujeme málo, tak nám to takhle vyhovuje.

 13. A kde je ta informace z nadpisu článku? Jako první víme od kdy zpoplatní sdílení účtu. Po přečtení vím to co vím už asi rok. Bude to někdy v roce 2023. Kdyby všechny informace byly takhle přesné, nevím kam bysme došli.

 14. Tak nějak jsem si stejně začal platit pro celou rodinu sám, to sdílení bylo na pytel, máme 4 děti. Akorát v článku nevychází ty počty, u nás každé dítě má svůj účet, my se ženou máme společný, věk dětí neomezujeme, mají vlastní rozum a ještě k tomu placený HBO, Youtube, Fastshare,… nikam by to nevedlo 🙂

 15. Panečku, to je fakt novinka. Veškeré tyto i formace jsou na webu NF už od prosince loňského roku, tak si laskavě nechte řeči o tom, že víte něco první, protože akorát opakujte desetkrát napsané info!

 16. To jako vážně někdo nemá pár stokorun na předplatné filmotéky a řeší nesmysly jak to obejít? To se mi ani nechce věřit 🙈

 17. Nejde o to, jak něco obejít, jde o princip. Pokud povolí např. dvě IP adresy mimo bydliště, je to OK, pokud ne, není. Nejsem jediná, kdo má dvě bydliště (nemyslím tím zrovna chatu, ale i kdyby). Moje děti to samé. Jako rodina jsme věčně na cestách a prohlašujeme se v rámci 3-4 míst. Máme proto rodinný účet. Pokud bude příplatek 100 Kč, kvůli dětem to dám, ale jde mi to proti logice pohodlného používání na TV, mobilu a noťasu odkudkoliv. Nesdilime účet, využíváme jej stále v rámci rodiny. Mě to teda přijde normální, že v dnešní době ne každej sedí po-ne na jednom fleku x týdnu v roce, nechápu některé komentáře :-))

 18. to by me zajimalo jak to chteji realne udelat,kazdy se bezne prihlasuje z ruznych ip,a pokud to zpoplatni nebo zakazou prijdou o predplatitele, momentakne me nenapada zadny realny zpusob jak to zastavit. 👍

 19. Netflix si na naší televizi nainstalovali příbuzní z USA a při odjezdu to neodinstalovali. Platí 5 uživatelů a my občas využíváme jen jednoho z nich, jelikož se na Netflix moc nekouká. Ani se mu moc nedivím, pokud se koukáme, tak převážně na české filmy. Případná ztráta Netflixu od dubna 2023 mne tedy vůbec netrápí. Jen jsem zvědav, až v létě opět přijedou, na co budou v angličtině koukat, když česky neumí. Konverzaci s nimi vedeme v angličtině. Takový případ Netflix také domyslel, anebo z lidí bude tahat další peníze za to co nepotřebují?

Comments are closed.