Netflix

Konec falešných Disney+ rodin. Internetová televize zahajuje boj proti sdílení hesel

  • Disney+ se po vzoru Netflixu pustí do omezování uživatelů při sdílení účtů
  • Jako první zakáže tento fígl v Kanadě, a to od 1. listopadu 2023

Jakmile se na (nejen) českém trhu objevily první streamovací služby, uživatelé se naučili poměrně chytrý fígl, kdy mezi několika lidmi sdílí heslo od svého profilu a relativně nízká měsíční splátka se tak rozloží mezi 3 až 5 lidí. Tento komunitní způsob využívání zatím stále podporuje třeba HBO Max, Voyo nebo Amazon Prime. Ti největší, v čele s Netflixem, se však rozhodli proti tomuto obcházení bojovat.


Nepřehlédněte: Překvapivý krok: Netflix navýší ceny tarifů bez reklam. Postihne zdražení i Česko?


Disney+ zakáže sdílení hesel

Americká společnost Disney oznámila, že její streamovací služba Disney+ začne od 1. listopadu také bránit uživatelům v možnosti sdílet hesla. Zatím můžete být v klidu, protože první trh, který bude takto omezen, je Kanada. Podle serveru The Verge již Disney začalo rozesílat svým kanadským uživatelům informační e-mail.

„Své předplatné nesmíte sdílet mimo domácnost. ‚Domácností‘ se rozumí soubor zařízení spojených s vaším hlavním osobním bydlištěm, která používají osoby, které v něm bydlí,“ stojí v e-mailu. V tuto chvíli se opatření zavádí pouze v Kanadě, během příštího půl roku však nejspíš dorazí i do Evropy, potažmo Česka.


Nepřehlédněte: Tohle bude lidi bolet. Netflix v Česku zavedl poplatek za sdílení účtu


Provozovatel streamovací služby evidentně plní, co již dříve slíbil. Generální ředitel Disney Bob Iger totiž v minulosti uváděl, že sdílení účtů mezi uživateli je jedním z problémů, kterému se chtějí pověnovat. Řekl to u příležitosti zveřejnění finančních výsledků za 3. čtvrtletí letošního roku.

Tehdy Disney+ také zdražilo své služby. A to platí i pro český trh – nová cena 239 Kč měsíčně platí od 1. listopadu pro nové zákazníky, od prosince pak i pro ty stávající.

Disney+
Zdroj: Thibault Penin / Unsplash

První byl Netflix

Disney se speciálním opatřením proti sdílení účtů mezi uživateli inspirovalo u Netflixu. Ten svůj zákaz aplikoval na začátku letošního roku, do Česka se nepopulární novota dostala až v průběhu května letošního roku. Podle dostupných informací do té doby sdílela účet víc jak třetina zákazníků.

Netflix nadále umožňuje sdílet přihlašovací údaje, ale vždy to musí být v rámci jedné domácnosti. Není však povoleno, aby pět různých lidí z pěti různých domácností sdílelo jeden tarif na Netflixu.

Pokud u vás Netflix tento způsob používání pozná, odepře vám přístup a nabídne možnost dokoupit si jednu domácnost za extra poplatek 79 korun měsíčně.

Zdroj náhledové fotografie: mohamed_hassa / Pixabay, zdroj: vlastní, The Verge, Mobile Syrup

Total
0
Shares