Netflix

Překvapivý krok: Netflix navýší ceny tarifů bez reklam. Postihne zdražení i Česko?

  • Netflix patří k populárním službám
  • Streamovací gigant navýší ceny
  • Zatím nepůjde o plošné zdražení

Společnost Netflix po téměř dvou letech plánuje opět zvýšit ceny. List The Wall Street Journal uvádí, že se změny dotknou tarifů bez reklam. Zdražování se má zpočátku týkat pouze některých trhů. Zatím není jasné, zda se připravovaná opatření vztahují i na Českou republiku a Slovensko.


Nepřehlédněte: iPhone 15 se pekelně přehřívá. Apple hází vinu na extrémně oblíbené aplikace


Netflix sáhne lidem hlouběji do peněženky

Zahraniční média informují, že se Netflix rozhodl k poměrně kontroverznímu kroku. Platforma navýší ceny ve Spojených státech a Kanadě. Nepůjde zřejmě o závratnou částku, nicméně lze argumentovat tím, že v čím dál nabitější konkurenci (HBO, Paramount+, Amazone Prime, Apple TV+, Disney+ atd.) je to docela na pováženou a streamovací služba si zahrává s ohněm.

V průběhu let společnost Netflix neustále zvyšovala ceny a zároveň občas zaváděla nové tarify a rušila staré. Naposledy zvýšila ceny v lednu 2022, kdy tarif Netflix Basic zdražil z 8,99 na 9,99 dolaru, Netflix Standard vzrostl z 13,99 na 15,49 dolaru a Netflix Premium vyskočil ze 17,99 na částku 19,99 dolaru.

V listopadu loňského roku Netflix zavedl tarif Basic with Ads za 6,99 dolaru měsíčně, který uživatelům nabízí levnější způsob sledování filmů a seriálů s podporou reklam. Nakonec byl plán Basic bez reklam začátkem tohoto roku ze služby odstraněn a plán s podporou reklam byl přejmenován na Standard s reklamami. Pro streamovací službu to znamenalo konec hektického období.

Netflix
Zdroj: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Postihne zdražení i Česko?

Mezitím téměř každá konkurenční streamovací služba také zdražila. HBO Max, Disney+, Paramount+ nebo Apple TV+ jsou dnes dražší než před rokem. A většina z těchto internetových TV má nyní v nabídce také tarify podporované reklamou.

Pokud jde o Netflix a Českou republiku, tak u nás je vše při starém a stále platí paušály dle oficiálního ceníku, tedy prozatím. Nechceme dopředu sýčkovat, ale pokud vezmeme v potaz vývoj v posledních letech, je téměř stoprocentní, že ani nám se v budoucnu zdražení tarifů bez reklam nevyhne.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: BGR, WSJ

Total
0
Shares