Apple iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 se pekelně přehřívá. Apple hází vinu na extrémně oblíbené aplikace

  • Novinky iPhone 15 Pro a Pro Max mají problémy s přehříváním
  • Třeba při prohlížení Instagramu může teplota vyskočit až na 46 °C

Jen co vyšla nová generace iPhonů 15, strhlo se několik kauz. Tou nejzásadnější je asi přehřívání, které se u některých uživatelů objevuje zcela nahodile a při takřka běžných úkonech, jako je procházení sociálních sítí, surfování po internetu, anebo hraní i střídmě náročných her. Výjimkou není ani to, že se mobil při takto elementárních věcech rozpálí do 46 °C, takže ho ani neudržíte v ruce.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max RECENZE: Titanový fešák boduje výbavou. Je to nejlepší telefon na světě


iPhone 15 Pro se přehřívá

Problém je to hlavně u vrcholných modelů iPhone 15 Pro a Pro Max, které vyjdou na českém trhu na 30, respektive 35 tisíc korun včetně DPH. Za takovou cenu byste možná očekávali perfektně odladěné přístroje bez sebemenších chyb nebo kompromisů.

Nadměrné přehřívání – dle mnohých vyšší než u loňské generace iPhone 14 Pro (Max) – Apple okomentoval pro server Forbes. Uživatelé se prý s tímto jevem mohou setkat v prvních dnech používání, kdy mobil po obnovení ze zálohy provádí velké množství procesů na pozadí.

iPhone 14
Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash

Apple: Může za to třeba Instagram

Agentuře Bloomberg sdělil anonymní zaměstnanec Applu, že přehřívání mohou způsobovat také aplikace, jako je Instagram, Uber nebo hra Asphalt 9. To jsou extrémně oblíbené aplikace po celém světě, například Instagram má každý měsíc přes 2 miliardy aktivních uživatelů, Uber víc jak 130 milionů.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 15 Pro Max má až druhý nejlepší fotoaparát na světě. Nestačí na „zakázaný“ Huawei


Apple přitom nijak nekomentoval (ani anonymně) spekulace ohledně toho, že za nadměrným zahříváním může stát nový čipset A17 Pro, který jako první mobilní čipset přichází s 3nm architekturou. Podle analytika Ming-Chi Kua však za přehřívání může zmenšený prostor pro odvod tepla a také fakt, že nové titanové šasi lépe izoluje teplotu, než ocel nebo čistý hliník.

Oficiální stanovisko výrobce je takové, že o chybě ví a snaží se ji vyřešit. Oprava by tedy měla dorazit v příští aktualizaci systému iOS 17.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Metro.co.uk

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Asi žiji na jiném světě. Mám již více jak týden 15 PRO a nezahřívá se mi více než 14 PRO, který jsem mel předtím. Tak nevím. Instagram používám také…

Comments are closed.