iPhone 14 Pro

Nový iPhone 15 Pro Max má až druhý nejlepší fotoaparát na světě. Nestačí na „zakázaný“ Huawei

  • iPhone 15 Pro Max má skvělý fotoaparát, tvrdí test DxOMark
  • Nestačí jen na jeden telefon – Huawei P60 Pro

Testem fotomobilů organizace DxOMark prošel špičkový iPhone 15 Pro Max a výsledek je přesně takový, jaký všichni čekali. Nový jablečný telefon patří k nejlepším na světě. Ztrácí jen na čínskou konkurenci.


Nepřehlédněte: Netflix přišel o korunu krále internetové televize. Streamovací jedničkou je služba, která v Česku stojí jen 79 korun


iPhone 15 Pro Max se objevil v testu DxOMark

Prestižní organizace DxOMark zveřejnila výsledky testu fotoaparátu nového iPhonu 15 Pro Max. Že novinka zamíří vysoko, bylo téměř jasné už během premiéry, nakonec jejích 154 bodů znamená druhé místo v žebříčku, což je vynikající výkon. Nový iPhone porazil jen Huawei P60 Pro, který získal 156 bodů, ale na západních trzích nenabízí tolik žádané Google služby.

iPhone 15 Pro Max, který redaktoři organizace DxOMark označili za „nejlepší iPhone, jaký dosud testovali“, vyniká v oblasti expozice, automatického ostření, portrétních fotografií a videa.

Expertům neunikli ani schopnosti telefonu za ztížených světelných podmínek, tedy za šera a tmy, kdy si u fotek a videa pochvalovali vysoké množství detailů a minimum šumu.

A uznání z jejich strany si zasloužil i dvojnásobný optický zoom a možnost až pětinásobného bezztrátového přiblížení, čímž se Apple letos dostal na dostřel smartphonů s operačním systémem Android.

Apple iPhone 15 Pro, originální foto
Zdroj: Apple

Fotoaparát patří k nejlepším

Redaktoři uznávají, že specifikace fotoaparátu iPhonu 15 Pro Max na papíře ve srovnání s konkurencí nemusí vypadat oslnivě, přesto meziročně došlo ke zlepšení „tam, kde to bylo potřeba“.

Svého loňského předchůdce (iPhone 14 Pro Max) iPhone 15 Pro Max přeskočil o nezanedbatelných 8 bodů. Celkový výsledek „nového jablíčka“ je tedy bez přehánění vynikající.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: DxOMark, AppleInsider

Total
0
Shares