Titanic

Kapitální úlovek na Mapách Google: podívejte se, kde odpočívá slavný Titanic, máme souřadnice

  • Chcete se podívat na místo, kde odpočívá Titanic?
  • Potřebujete jen připojení k internetu a přesné souřadnice

V aplikace Mapy Google se objevují nejrůznější podivné věci. Kdo se pozorně zadívá, může objevit třeba řidiče, který se šťourá v nose, chlapce, kteří se za bílého dne perou na ulici, nebo nahé zadky. Mapy jsou také neuvěřitelným nástrojem pro objevování historických míst. Stačí pár kliknutí a vezmou vás i na místo, kde se nachází vrak Titanicu.


Nepřehlédněte: Nové video Slunce vyrazí dech: Sonda natočila vesmírného hada, jak se plazí po jeho povrchu


Co se stalo s Titanicem?

Titanic je jednou z nejznámějších lodí na světě. Bohužel ne pro své úspěchy, ale kvůli tragédii, která se stala před 110 lety. V noci ze 14. na 15. dubna 1912 se britský transatlantický parník, který měl být nezničitelný, během své první plavby srazil s ledovcem a potopil se. Při katastrofě zahynulo asi 1 500 lidí.

Místo, kde vrak odpočívá, přitahuje neustále pozornost vědců, dobrodruhů i pouhých nadšenců do historie. Často se píše, že fragmenty lodi leží asi čtyři kilometry pod hladinou severního Atlantiku a 500 kilometrů od břehů kanadského Newfoundlandu. Ale jen málokdo tuší, kde přesně se toto místo skutečně nachází.

Titanic
Zdroj: David_Do / Pixabay

Jak najdu vrak na Mapách Google?

Pomocí satelitní technologie a služby společnosti Google lze na počítači nebo chytrém mobilu místo, kde vrak Titanicu spočívá, snadno najít. Pokud otevřete Mapy Google a do vyhledávacího pole zadáte souřadnice 41.7325° S, 49.9469° W, služba vás vezme na jedno z nejzajímavějších míst na světě.

Jelikož však Titanic odpočívá více než 3 800 metrů pod hladinou Atlantského oceánu, samotnou loď bohužel neuvidíte. To ale příznivcům historie ale jistě vadit nebude.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / volné dílo, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Odkaz vede na jižní hemisféru, nejspíš je chyba jen v písmenu “S” namísto “N”.

  2. Souřadnice jsou u Jižní Ameriky, tam Titanic neleží.. :-))

Comments are closed.