Baterie, telefon

Jak zázračně prodloužit výdrž baterie telefonů Xiaomi, Redmi a POCO? Zapněte si tuhle funkci!

  • Zapnutím nové funkce významně prodloužíte výdrž baterie
  • Skvělá zpráva se týká majitelů Xiaomi, Redmi i POCO

To, že baterie chytrých telefonů postupem času degradují, jste již určitě slyšeli. Počet nabíjecích cyklů má významný vliv na snižování jejich kapacity, tedy čím méně jich je, tím více vydrží. Výrobci smartphonů proto do svých systémů integrují technologie, které mají zastarání akumulátorů zabránit. Jedním z nich je i Xiaomi, které do systému HyperOS zabudovalo funkci, o které se však zatím vůbec nemluví.


Nepřehlédněte: NASA vyšle k Marsu elektrické letadlo se solárními panely. Startovat bude jako vrtulník


Prodlužte životnost baterie vašeho Xiaomi

V oblasti chytrých telefonů je výdrž baterie neustále diskutovaným tématem, zejména po příchodu mobilů s moderními operačními systémy.

Dosažení správné rovnováhy při správě baterie je přitom klíčové, protože, jak víme, odborníci nedoporučují nabíjet smartphone na 100 % nebo ho nechat zcela vybít.

Uživatelé by měli nabíjet akumulátor maximálně do 80 % a nevybíjet jej na méně než 30-40 %, jenže mnoho lidí o něčem takovém vůbec netuší. Často se proto nevědomky dopouští zlozvyků, které životnost baterie výrazně snižují.

telefon
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

HyperOS je i na telefonech v Česku

Xiaomi HyperOS je nová vizuální nadstavba pro chytré telefony Xiaomi, POCO a Redmi. Na konci loňského roku dorazila i do České republiky, kdy ji obdržel například levný mobil POCO F5.

Nadstavba je sice propagována jako zcela nová, od základu naprogramovaná, ale ve skutečnosti jde o mírně upravené MIUI. Co se však Xiaomi nedá upřít, je to, že do prostředí implementovalo užitečnou funkci Night Charge Protection, která inteligentně upravuje délku nabíjecího cyklu během noci na základě vzorců chování uživatele.

Algoritmy se učí vzorce používání telefonu a strategicky zastaví dobíjení baterie přibližně na 80 %, tedy právě včas. Podobnou funkci ve svých telefonech nabízejí i jiní výrobci, například Google, Samsung nebo Apple, i když s vlastním jedinečným přístupem.

Chcete-li na svém zařízení Xiaomi, Redmi nebo POCO funkci Night Charge Protection povolit, postupujte podle následujících kroků:

  1. Otevřete Nastavení
  2. Přejděte do položky Baterie
  3. Pod grafem stavu baterie vyhledejte možnost „Ochrana baterie“.
  4. V rámci další obrazovky naleznete informace, jako je teplota, denní statistika nabití a tlačítko „Ochrana před nočním nabíjením“.
  5. Posunutím přepínače do polohy „zapnuto“ funkci aktivujete 

Zdroj náhledové fotografie: FreePhotosART / Pixabay, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. “*odborníci nedoporučují nabíjet smartphone na 100 % nebo ho nechat zcela vybít.*”
    Ti “odborníci” zřejmě vůbec netuší, že tohle řídí software. Tudíž se za běžných podmínek nemůže stát, že se akumulátor nabije na 100 %, nebo vybije na 0 %.
    Dál jsem raději nečetl 👎👎

  2. Takže pokud si dám nabíjet telefon a následně vidím 100% baterie, tak je to podle tebe jen iluze a baterie je nabitá jen na 80%? Stejně tak, když telefon “chcípne” a nejde vůbec zapnout, tak má baterie ještě minimálně 10%?

    Mám v telefonu HyperOS ale bohužel v článku popsanou funkci v menu bohužel nemám

  3. Každý normální člověk ví, ze tohle je blbost 😅😅😅 Telefon je tu pro nas a ne my pro neho….
    To ze se nabije na 100% vubec nicemu nevadi! A muze se nabijet i pres noc…
    Nez napisu sracko článek, chce si nejdřív neco zjistit 😉

    1. máš úplnú pravdu… skôr ako niečo napíšeš, mal by si si o tom niečo zistiť. Úroveň nabitia batérie typu aký sa používa v mobiloch ovplyvňuje jej životnosť. Sú na to rozsiahle štúdie (čo je veľký rozdiel oproti tvojmu názoru, ktorý si zjavne získal z komentároch na FB).

  4. To je zase demagogie, tenhle článek. Nabíjení jakékoliv baterie řídí řídící jednotka, na to jsou tuším směrnice EU. Takže pokud vyloženě nemáte akumulátor ala wish, je to celkem jedno. Já bych spíše na životnost baterie doporučil občas snížit jas, zapnout tmavý režim a snížit frekvenci obrazovky (dnes oblíbený 120Hz dysplay).

    1. to o čom píšeš nie je životnosť batérie, ale výdrž ..máš v tom trošku chaos

  5. Klamete ľudí hneď titulku. Tvrdíte, že im to predĺži výdrž batérie a v článku potom píšete o životnosti batérie. Ak nechápete aký je v tom rozdiel, tak by ste nemali publikovať na technologickom portáli.

Comments are closed.