robot

Jak bude vypadat konec světa? Umělá inteligence předpovídá poslední selfie lidstva

  • AI nakreslila, jak bude vypadat poslední den na světě
  • A výsledky skutečně nejsou pro slabé povahy

Umělá inteligence dělá opravdu velké pokroky. Zvládne převádět text na obrázky s takovou lehkostí, o které se lidem může jen zdát. Teď vytvořila několik snímků, jak by mohlo vypadat poslední selfie na Zemi. A bez přehánění, výsledky jsou jako vystřižené z hororu.


Nepřehlédněte: Takto vypadají Harry Potter, Ron nebo Hermiona jako malé děti! Umělá inteligence nakreslila kouzelníky z Bradavic


Umělá inteligence

Různé obrázky generované umělou inteligencí jsou poslední dobou zajímavou internetovou kratochvílí. Stačí se AI zeptat třeba na to, jak by vypadal Harry Potter v pěti letech a ona vám nakreslí roztomilého prcka s typickými kulatými brýlemi (psali jsme zde). Občas však přijdou na řadu mnohem nepříjemnější otázky. 

Uživatel sociální sítě TikTok s přezdívkou Robot Overloards patří k velkým příznivcům žánru science fiction. Fascinují ho filmy jako Terminátor nebo Resident Evil, ve kterých umělá inteligence a roboti dosáhnou takové vyspělosti, že chtějí vyhladit lidstvo. A tak požádal umělou inteligenci, aby nakreslila, jak bude vypadat vůbec to poslední selfie. 

Zadání znělo: „selfie at the end of the world”, tady v překladu „selfie na konci světa“. A jde o šílenou podívanou. Na snímcích lidé připomínají mutanty, za nimiž zuří apokalypsa – vidět můžeme velké požáry a kouř, nejspíše po výbuchu atomové bomby. Někomu také výsledek může evokovat zbloudilé duše, které se právě vrátily z pekla. Na práci AI v každém případě není vůbec hezký pohled.

@robotoverloards

Asking an Ai to show the last Selfie ever taken Part: 4 #creepy#scary#ai#midjourney#dalle2 #fyp#foryoupage

♬ A Burning Memory – Reece Moseley

@robotoverloards

Asking an Ai to show the last selfie ever taken #creepy#scary#ai#midjourney#dalle2 #foryoupage

♬ It’s Just a Burning Memory – The Caretaker

Jako noční můra

Pokud vás generátory podobných obrázků zaujaly, můžete si vyzkoušet například umělou inteligenci Dall-E mini zde, nebo právě Midjourney (ovšem na Discordu a po registraci – tady záleží, jak moc se tomu chcete věnovat). Na fotky si v obou případech musíte nějakou chvíli počkat, často však stojí za to.

Zdroj náhledové fotografie: 0fjd125gk87 / Pixabay, zdroj: PCGamer, Petapixel

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. A kde máte ten obrázek, zablokuji si váš klikbaitový plátek

    1. Stačí kliknout na video, obrázky jsou v nich. Z licenčních důvodů jsme je nemohli použít natvrdo. Snad se tak moc nestalo. Pěkný den.

Comments are closed.