Nový iPhone SE klepe na dveře

Nový iPhone SE je v prodeji. Má brutální výkon a stojí pár korun

 • Nový iPhone SE dnes vstupuje do prodeje
 • Láká na malé rozměry, vysoký výkon a zajímavou cenu
 • Navzdory obstarožnímu vzhledu to bude hit

Společnost Apple dnes začala v Česku i zahraničí prodávat třetí generaci iPhonu SE. Je to nejlevnější telefon v nabídce amerického výrobce a podle očekávání kombinuje letitý design a nejnovější hardware. To z něj dělá na jednu stranu velmi výkonný přístroj, na druhou zůstává poněkud archaický.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli tiskárny v Rusku. Ve válce budeme pokračovat, vzkazují


iPhone SE je v obchodech

Základní provedení iPhonu SE s 64GB pamětí vyjde případné zájemce na 12 490 Kč, 128GB verze je k dispozici za 13 990 Kč a největší 256GB varianta přijde na 16 990 Kč. I v nejvyšší konfiguraci je tak iPhone SE levnější než iPhone 13 mini, který stojí 19 990 Kč.

Nový iPhone SE je v prodeji. Má brutální výkon a stojí pár korun
Nový iPhone SE je v prodeji. Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Nastavuje novou výkonnostní laťku

Samotný telefon vychází z iPhonu 8 z roku 2017 a od předchozího iPhonu SE (2020) se tak na pohled vůbec neliší. Spekulace o tom, že přijde o čtečku otisků pod displejem a napodobí modernější iPhone Xr, se tedy bohužel nepotvrdily.

Stále je to velmi malý přístroj. Nabízí 4,7palcový displej s rozlišením 1 136 × 640 pixelů a krycím sklem Ceramic Shield. Během tiskové konference se Apple chlubil, že iPhone SE je rychlejší než jakákoliv konkurence ve stejné cenové třídě. A nijak nepřeháněl.

Smartphone totiž staví na výkonném procesoru Apple A15 Bionic, který používají aktuální modely řady iPhone 13. Podporuje také důležité sítě 5G, vzadu má vylepšený dvanáctimegapixelový fotoaparát a splňuje normu IP67, takže je docela dobře odolný vůči vodě a prachu.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Weidemann / Unsplash

Total
0
Shares
4 komentářů
 1. Doporučuji upravit začátek (stojí pár korun) No to nevím a v dnešní době to nedělá Dobrou reklamu pro váš web.

  1. Zrovna jsem toel v plánu taky napsat. Je sice levný oproti jiným iPhonům, ale jako 12 tisíc opravdu není pár korun.

 2. Kromě výkonu je to velmi zastaralý telefon.
  Ty tlusté rámy nahoře a dole, velmi nízké rozlišení displeje, pouze jeden fotoaparát.
  Výkon není všechno.
  Mně tedy nedává smysl.
  Koupil jsem domů dětem 2x iPhone 12 mini po 13.tisicich. To mi dává smysl. Telefony jsou malé, kompaktní, mají skvělý displej, foťáky…
  Podle mě je nový SE pouze pro lidi, co se urputně drží zvyku tlačítka pod displejem. Jako třeba Donald Trump. Prostě dinosauři, kteří se nedokáži přizpůsobit pokroku ve vývoji.
  Sám mám nyní S22 a jsem spokojený. Nechtěl bych znova tlačítka pod displejem ani na displeji. Gesta jsou geniální způsob ovládání.

 3. Dokud bude mít baterku o velikosti hrášku tak ten mobil je absolutně nepoužitelný. Spíš se jedná o takovou moderní pevnou linku. Měl jsem předchozí SE 2gen a po roce používání výdrž půl dne… takže může mít sebelepší výkon, ale když nic nevydrží baterka tak je to absolutně k ničemu. Daleko větší spokojenost s Androidem, který za stejnou cenu nabídne OLED displej a baterku aspoň 4500mah

Comments are closed.