Apple

iPhone 15 způsobí revoluci. Apple vsadí na titanové tělo a konektor, který nám nebude vadit

  • iPhone 15 Ultra bude mít tělo ze speciálního materiálu
  • Podle insiderů Apple vsadí na titan

Nové iPhony 14 se v obchodech ještě pomalu ani pořádně neohřály (jsou nedostatkovým zbožím, a to i v Česku), ale to nebrání tomu, aby se v internetových kuloárech již nezačalo čile spekulovat o tom, jakou výbavu přinesou nástupci. Nejočekávanějším nadcházejícím modelem je bez diskuze iPhone 15 Ultra, nástupce současného iPhonu 14 Pro Max, který by má být ultimátním telefonem.


Nepřehlédněte: EU si došlápla na Apple. iPhony a starší telefony budou muset mít jednotnou nabíječku. Od kdy a jakou?


iPhone 15 Ultra s titanovým tělem?

Zpráva serveru LeaksProApple tvrdí, že iPhone 15 Ultra bude jedinečným smartphonem v nabídce Applu a od ostatních nových iPhonů se bude odlišovat tělem z titanu, který ho učiní maximálně prémiovým. Výhodou titanu je, že je pevnější, lehčí a odolnější proti poškrábání než nerezová ocel, kterou Apple dlouhodobě používá.

iPhone 14
Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Ačkoli zní zpráva celkem věrohodně, berte ji raději s rezervou. Stejná informace se objevila už dříve, dlouho před vydáním iPhonu 14 Pro Max, od nějž také mnozí čekali, že přinese titanový rámeček a k ničemu takovému nakonec nedošlo.

Zda budou mít tentokrát whistlebloweři pravdu se přitom dozvíme až za několik měsíců. První důkazy podložené informace o nových iPhonech se obvykle objevují až půl roku před jejich uvedením do prodeje, tj. někdy v březnu. Do té doby nikdo nic s jistotou neví.

Nenáviděný konektor bude pryč

Připomeňme, že v další výbavě iPhonů 15 by se měl objevit 3nm procesor Apple A17 a někteří spekulují i o konektoru USB-C, jenž by nahradil Lightning. Jak známo, europoslanci nedávno schválili nařízení, dle kterého už v roce 2024 nebude v rámci EU možné prodávat telefon s jiným konektorem než je právě USB-C.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
3 komentářů
      1. V čem ? na poškození používáním, je lighting daleko lepší a i se lépe čistí.
        V čem je výhoda USB-C ? přenos dat ? kdo dnes přenáší data přes kabel ?

Comments are closed.