iPhone 14

iPhone 15 Pro je největší propadák v historii, ukazuje průzkum odborných recenzí

  • iPhone 15 Pro skončil jako nejhůře hodnocený model Pro v historii
  • Naopak nejlépe hodnoceným „jablkem“ je podle studie iPhone 13 Pro Max

Podle nové studie společnosti PerfectRec to vypadá, že Apple nemůže být s bilancí nového iPhonu 15 Pro spokojený. Tedy po uživatelské stránce – po té prodejní je nejspíš vše v pořádku. V recenzích uživatelů se však iPhone 15 Pro vyjímá hůře než jeho předchůdci.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max je supervýkonná mašina do kapsy. Může ohrozit pozice herních konzolí?


iPhone 15 Pro se líbí jen 73 % lidí

Autoři průzkumu prošli 690 tisíc uživatelských recenzí a zjistili, že letošní model Pro má více negativních hodnocení než jeho předchůdci. Ale pozor, to ještě samo o sobě nemusí znamenat, že se jedná o totální propadák, protože pořád 73 % lidí jej ohodnotilo pěti hvězdičkami; tedy nejlepším možným hodnocením.

V porovnání s předchozími ročníky je to však slabota. Například iPhone 14 Pro evidoval za stejnou dobu (tedy zhruba měsíc na trhu) 76 % pětihvězdičkových recenzí, zatímco iPhone 13 Pro dokonce 84 %. Historicky nejlépe hodnoceným iPhonem je pak model 13 Pro Max s 86% úspěšností v recenzích.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Nejlépe je na tom iPhone 13 Pro Max

Bilanci patnáctkové řadě iPhonů však zvyšují modely iPhone 15 a 15 Plus, které jsou hodnocený mírně lépe. iPhone 15 dostal 78 % maximálně kladných hodnocení, 15 Plus 76 %. Vloni měla menší 14ka 76 % kladných recenzí a větší sourozenec 75 %.

Čím si lze vysvětlit takový pokles modelu Pro v meziročním srovnání? Server PerfectRec tvrdí, že na vině mohou být kauzy, které okořenily vstup iPhonů na trh. Hlavně potom přehřívání, následný pokles výkonu, anebo také nedávno objevené vypalování displeje.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: PerfectRec

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Můžete už přestat závidět Applu všichni je to už unavny

    1. Co je tam zavistného? Prostě patnactka není tak oblíbená jako třináctka. Přenes se přes to a hoď se do chillu proboha, je to jen mobil. 😀

Comments are closed.