iPhone 14

iPhone 15 má další vážný problém. Nikdo neví, jak ho vyřešit

  • iPhone 15 a několik dalších modelů trápí mysteriózní problém
  • Telefony se samovolně v noci vypínají, chyba je nejspíš na straně iOS 17

Uživatelé nových iPhonů 15, včetně dražších modelů Pro a Pro Max, hlásí další nečekaný problém. Telefony se jim přes noc sami vypínají, a to třeba i na několik hodin. O problematice informoval server 9to5Mac. Prozatím se zdá, jde o problém, který postihuje celou řadu lidí.


Nepřehlédněte: Apple nehraje fér. iPhone 15 má po aktualizaci výrazně nižší výkon


iPhone se v noci vypíná

Zac Hall z 9to5Mac napsal o tom, že ráno po probuzení jej na jeho iPhonu 15 Pro Max překvapilo, že musel zadávat kód pro odemčení displeje. Obvykle přitom ráno stačí využít skener Face ID (ten se však deaktivuje právě po vypnutí telefonu). Později si však všiml, že komunita majitelů iPhonů reportuje na fóru Reddit problémy spojené s nočním vypínáním iPhonů.

Ve vláknu r/iOS o tom informoval uživatel s přezdívkou u/nathan_lesage. Ten sdílel screenshot z nastavení baterie, kde je přehledně patrné, že uživatel umístil kolem půlnoci téměř vybitý iPhone na nabíječku, před 3. hodinou ranní došlo k nabití na 80 % a telefon se následně vypnul. Zapnul se až někdy kolem 7. hodiny ráno.

„Zejména mě udivuje, že (iPhone) byl vypnutý čtyři hodiny. Proč by ale zůstával čtyři hodiny vypnutý a pak se zázračně spustil asi půl hodiny před tím, než mi zazvonil budík?“ podivuje se uživatel z Redditu. Podobný problém pak potvrdil i Zac Hall, ale i další uživatelé na síti X.

Problém je v iOS 17

Navíc ne ve všech případech jde o nejnovější iPhone 15. řady. Uživatelé hlásí problémy s iPhony 12 Pro, iPhony 13 i iPhony 14. Všechny ale spojuje jedno – mají nainstalovanou nejnovější verzi iOS 17.0.3. Je tak možné, že se Apple ve snaze opravit problém s přehříváním dopustil jiných, dílčích chyb.

Americký výrobce se zatím k problému nevyjádřil, není tedy zřejmé, zdali o něm ví, popřípadě co jej způsobuje a jak rychle můžeme očekávat opravu.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Reddit, 9to5Mac

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. co říct proste je to šmejd a to si apple lidi řikaji že nechtej android.zlatý android kde se na nej hrabe niaky ios

Comments are closed.