iPhone 14

iPhone 14 se bude prodávat jako housky na krámě, věří Apple. Také plánujete rozbít prasátko?

  • iPhone 14 se představí už příští měsíc
  • Nová řada láká na několik novinek

Apple letos i v příštím roce očekává skvělé prodeje svých chytrých telefonů, uvádí to zpráva agentury Bloomberg. Opírá se o skutečnost, že dodavatelé cupertinské firmy již usilovně pracují na kompletaci iPhonů 14. Optimismu nahrává i to, že cílem Applu je dostat rychle do obchodů 90 milionů kusů nových telefonů. Společnost předpokládá, že za celý letošní rok zákazníkům dodá 220 milionů zařízení stejně jako v loňském roce.


Nepřehlédněte: První simulátor Ježíše Krista vám umožní konat zázraky a házet po Satanovi světelné koule


Stane se iPhone 14 bestsellerem?

Bloomberg dále tvrdí, že Apple je sebevědomě přesvědčen, že i přes hospodářský pokles a složité ekonomické výzvy zvládne čelit ostatním, zejména čínským výrobcům, kteří útočí nižší cenou. Mimochodem, ve druhém čtvrtletí celosvětové prodeje smartphonů klesly o 9 procent. Ale meziročně analytici očekávají pokles trhu jen o 3,5 procenta.

iPhone, Samsung
Zdroj: Onur Binay / Unsplash

Experti věří, že zánik prémiových zařízení od Huawei a přesycenost trhu smartphony s operačním systémem Android přinese vysokou poptávku právě po řadě iPhone 14. Společnost Foxconn, která kompletuje většinu iPhonů, uvedla, že „prodej elektronických produktů by se měl v roce 2022 změnit jen málo.“

Výkonnější, s lepším fotoaparátem a pilulkou

V průběhu září budou představeny čtyři verze nových iPhonů 14. Dvě v základní řadě a dvě v prémiové. Můžeme se těšit především na nové fotoaparáty, vylepšenou selfie kameru s rozpoznáváním obličeje, nový rychlejší procesor A16 Bionic a u variant iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max i na nový design displeje, kdy v jejich případě nevkusný výřez (notch) nahradí pilulkový průstřel.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ha ha ha, iPhone si většinou nechávám pořídit jako služební a to vždy využívám toho, že minulý jde protiúčtem, aby to i tak nevyšlo zaměstnavatele draho. A nový není aktuální model, ale spíše tak 2 modely zpátky. Naposledy výměna 11 za Xr.
    A protože 11 funguje po roce stále dobře, vidím to spíše na výměnu 13 za 11 někdy za několik měsíců či rok… Když už se bude blížit 15ka. Takže 14ku možná až když se bude blížit 16ka. Ani kdybych si ho kupoval sám soukromě, bych do toho ty prachy nedal… Technika je to pěkná, kvalitní zpracování je precizní, ale všechno má pro mě své limity.
    A naposledy mě takhle výměna přišla na 9.800 a to je rozdíl proti 28-34-39 apod.

Comments are closed.