iPhone 14 Dynamic Island

iPhone 14 Pro Max v mučírně: Vyždímali jsme z telefonu maximální výkon. Jak dopadl v testu AnTuTu?

  • iPhone 14 Pro Max je horká novinka
  • Zaujme designem i výbavou
  • Telefon jsme otestovali v AnTuTu

Nové iPhony jsou od včerejška v prodeji. Lidé berou obchody útokem a prodejci o nová jablíčka hlásí enormní zájem. Je tomu tak každý ok. K nám do redakce včera dorazil nejlepší z rodiny iPhone 14 – model iPhone 14 Pro Max. A přestože se s ním stále seznamujeme, máme pro vás už výsledky z populárního benchmarku AnTuTu, který je roky spolehlivým ukazatelem výkonu smartphonů a tabletů.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 14 má mnohem menší baterii než levné telefony za pár tisíc. Podle Applu to lidem musí stačit


iPhone 14 Pro Max dostal čip A16 Bionic

Letošní iPhone 14 Pro Max je oproti předchůdci jen mírnou evolucí. Výrobce zapracoval na výkonu, když telefon osadil novým čipem A16 Bionic, podle Applu nejvýkonnějším, jaký se kdy ve smartphonech objevil. A vylepšení se dočkal i displej (obnovovací frekvence má teď větší rozsah, místo 10 – 120 Hz umí zobrazovač frekvenci od 1 Hz) a přední a hlavní fotoaparátu.

iPhone konečně po letech umí funkci Always-On, díky které uvidíte na displeji hodiny i ve chvíli, kdy telefon nespustíte. Poprvé se u iPhonů Pro setkáváme také s hlavním 48megapixelovým senzorem, který je navíc o 65 % větší než u minulé generace, takže fotky by měly být parádní i za šera a tmy.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Zbořil výkonem AnTuTu?

Věnujme se ale raději výkonu. iPhone 14 Pro Max jsme proklepli v benchmarku AnTuTu a výsledek dopadl přesně podle našich představ. Testování probíhalo následovně: iPhone jsme zapnuli, nechali vše doběhnout a poté spustili AnTuTu. Výsledek? Perfektní! 962 564 bodů řadí iPhone 14 Pro Max mezi nejvýkonnější chytré telefony na současném trhu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jestli jsem to dobře nárůst výkonu jen 14 %. No čekal jsem od nich víc.

Comments are closed.