iPhone 14 Dynamic Island

iPhone 14 Pro Max je nejlepší na světě, tvrdí odborníci z DxOMark. Veškerou konkurenci deklasoval rozdílem třídy

 • Chcete nejlepší displej v mobilním světě?
 • Kupte si iPhone 14 Pro Max, tvrdí odborníci

Specialisté ze serveru DxOMark netestují u smartphonů jen fotoaparát, ale také audio a kvalitu displeje. Teď si na paškál vzali obrazovku nového iPhonu 14 Pro Max. A skutečně, Apple nikterak nepřeháněl, když tvrdil, že je technologicky na samé špičce. Nová čtrnáctka v testu dokázala, že má ten nejlepší displej na trhu a letošní Max na hlavu porazil veškerou současnou konkurenci.


Nepřehlédněte:  Apple opraví zdarma bzučící fotoaparát nového iPhonu 14. Do servisu s telefonem nemusíte


Apple si pro své chytré telefony vždy objedná ty nejlepší displeje na trhu, ať už od Samsungu nebo LG. Dělal to tak v minulosti a nic nenasvědčuje tomu, že by s tím někdy přestal. Nejinak tomu je i u letošní generace, protože vrcholný iPhone 14 Pro Max má, dle DxOMark, nejlepší displej mezi všemi mobilními telefony na trhu.

Nejlepší displej v mobilu na světě

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

V celkovém součtu získal displej iPhonu 14 Pro Max skvělých 149 bodů a v žebříčku DxOMark se umístil suverénně na prvním místě. Přeskočil tak druhý iPhone 13 Pro Max, který má 145 bodů i třetí iPhone 13 Pro se ziskem 144 bodů. První pětku pak uzavírají HONOR Magic4 Ultimate a Oppo Find X5 Pro.

Redaktoři displej iPhone 14 Pro Max chválí za perfektní čitelnost, a to prakticky za jakýchkoliv podmínek, dále také za skvělé podání barev, široké pozorovací úhly a vysoký jas, díky kterému je obrazovka čitelná i na opravdu prudkém slunci. V neposlední řadě odborníci ocenili také skvělou kvalitu během přehrávání HDR videa nebo hraní her.

Hlavní specifikace displeje iPhone 14 Pro Max:

 • Úhlopříčka 6,7 palce, LTPO Super Retina XDR OLED
 • Rozlišení 2 796 × 1 290 pixelů – jemnost 460 ppi
 • Maximální jas 2 000 nitů, až 1 600 nitů s HDR
 • Poměr stran 19,5:9
 • Technologie ProMotion s adaptivní obnovovací frekvencí 1 až 120 Hz

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: RMC

Total
0
Shares
5 komentářů
 1. No samozřejmě se tomu testu nedá vůbec věřit, protože phonearena už test displeje udělala a je horší než v 13 Pro Max a jas nemá 2000nits nýbrž 1000+nits.

  1. Proč je tedy iPhone 14 Pro Max displej viditelně jasnější než na 13 Pro Max

 2. No to už je teda fakt důvod vyhodit za ten křáp tolik peněz… 🤔 to je jako uvést důvod ke koupi auta o 1 a půl milionu dražší, že má čistější okno jako jiná auta…

 3. Proti iPhonu nic nemám, ale nadpis opět neodpovídá tomu, o čem se píše. A ještě si vymýšlet o něčem, jako deklasoval, o třídu atd… to už je teda moc. Těch pár bodíků rozhodně není o třídu, spíše jen tak tak….

Comments are closed.