iPhone 14

Apple opraví zdarma bzučící fotoaparát nového iPhonu 14. Do servisu s telefonem nemusíte

  • Nové iPhony 14 14 trápí bizarní problém
  • Majitelé telefonů tvrdí, že jim bzučí fotoaparát
  • Apple na nic nečeká a nabízí pomocnou ruku

Když si koupíte iPhone za desítky tisíc a bzučí mu fotoaparát, je to nemilá věc. Přesně to se v posledních dnech ale dělo majitelům nových čtrnáctek, kteří upozorňovali na neobvyklé chování svého telefonu. Jednalo se o to, že když natáčeli video, třásl se obraz a kamerka při tom vydávala bzučivé až prskavé zvuky. Výrobce naštěstí po několika dnech slíbil nápravu.


Nepřehlédněte: Po iPhonech 14 Pro se jen zaprášilo, v Česku jsou beznadějně vyprodané. Další zájemci si musí počkat do listopadu


iPhone 14 trápí bzučící fotoaparát

S příchodem každého nového iPhonu pravidelně dochází k nějakému problému, který vzbudí rozruch na internetu. Vzpomeňme třeba na loňské třináctky, jejichž majitelé si stěžovali na to, že jim zničehonic zrůžověl displej. A situace není lepší ani letos. Bohužel.

Apple se k situaci s bzučícím fotoaparátem naštěstí ihned postavil čelem a slíbil uživatelům vydání aktualizaci. Mluvčí společnosti naznačil, že k tomu dojde příští týden. O to větší překvapení čekalo na všechny majitele iPhonů 14, když je včera večer telefon upozornil na dostupnost verze iOS 16.0.2.

iOS 16, aktualizace
Zdroj: FONETECH.CZ

V případě našeho testovacího iPhonu 14 Pro Max má aktualizace velikost 353,5 megabajtu a přináší následující změny:

  • Na iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max mohlo při použití některých aplikaci od nezávislých vývojářů docházet k vibrování fotoaparátu a rozostřování fotek
  • Při nastavování v určitých případech docházelo ke zhasnutí displeje
  • Kopírování a vkládání obsahu mezi aplikacemi mohlo způsobovat příliš časté zobrazeni výzvy k udělení oprávnění
  • V některých případech nebyl po restartu k dispozici VoiceOver
  • Některé displeje iPhonu X, iPhonu XR a iPhonu 11 po servisu nereagovaly na dotykový vstup

Jak sami vidíte, aktualizace neopravuje pouze chyby v softwaru nových iPhonů 14, iPhonů 14 Pro a iPhonů 14 Pro Max, ale také napravuje nedostatky, na které si stěžovali majitelé starších iPhonů.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní, PA

Total
0
Shares