iPhone 14

Bzučící fotoaparát nových iPhonů 14 baví internet. Apple na telefony pošle opravnou aktualizaci

  • Nové iPhony 14 14 trápí bizarní problém
  • Majitelé telefonů tvrdí, že jim bzučí fotoaparát

Raketově přibývá stížností majitelů nových iPhonů 14, kteří upozorňují na neobvyklé chování svého telefonu. Zlobí je totiž fotoaparát. Když natáčí video, třese se obraz a kamerka při tom vydává bzučivé až prskavé zvuky. Apple se ke kurióznímu problému zatím nevyjádřil, netušíme tak, jestli je na vině hardware nebo se jedná o softwarovou chybu, kterou vyřeší aktualizace nejnovější verze systému.


Nepřehlédněte: Letí! Japonská motorka s vrtulemi se vznesla i s člověkem


iPhonům 14 „prská“ fotoaparát

S příchodem každého nového iPhonu pravidelně dochází k nějakému problému, který vzbudí rozruch na internetu. Vzpomeňme třeba na loňské třináctky, jejichž majitelé si stěžovali na to, že jim zničehonic zrůžověl displej. A situace není lepší ani letos. Bohužel.

Už několik dní po startu prodejů první uživatelé začali hlásit netradiční problém s fotoaparátem. Co chybu přesně způsobuje, není jasné – zřejmě se jedná o komplikaci související s optickou stabilizací.

Na cestě je podle všeho aktualizace

Když uživatelé fotografují nebo natáčí videa v jiné aplikaci, než je ta originální (např. v Messengeru, Instagramu či TikToku), obraz se začne divoce třást a vše provází nepříjemný bzučivý zvuk. Videa, ukazující nešťastné majitele nových iPhonů 14, vzbudila na internetu velké pozdvižené a sklidila pobavené reakce; převážně z řad majitelů telefonů s operačním systémem Android.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Známý insider Mark Gurman z agentury Bloomberg prozradil, že Apple se problémem vážně zabývá a už snad dokonce přišel na to, co ji způsobuje. Pokud se informace extrémně spolehlivého zdroje na novinky Applu potvrdí, za několik dní bude možná vydána opravná aktualizace. Pokud nový iPhone 14 (Pro Max) vlastníte, počkejte na softwarovou opravu a než vyjde záplata, používejte pro focení a natáčení pouze nativní aplikaci.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: The Guardian

Total
0
Shares