XTURISMO

Letí! Japonská motorka s vrtulemi se vznesla i s člověkem

  • To jsou věci! Japonci přepsali historii
  • Ukázali ve vzduchu první létající motorku

Vznášedlo podobné pozemnímu speederu z Hvězdných válek poskytne lidem během cestování potřebnou svobodu a vezme je kam jen budou chtít rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. Upozornil na to server Daily Star.


Nepřehlédněte: Jako na Aladinově kouzelném koberci: Skutečný Iron Man představil létající auto, na testy shání 25 statečných dobrovolníků


Létající motorka?

Pokud patříte k příznivcům Star Wars nebo dystopických sci-fi filmů, tuhle motorku prostě musíte mít. Japonský startup AERWINS Technologies o víkendu na detroitském autosalonu představil létající vznášedlo XTURISMO, které je naprosto neuvěřitelné, protože dokáže létat vysokou rychlostí po dobu přibližně 40 minut.

XTURISMO vypadá trochu jako létající vodní skútr nebo speeder ze Star Wars. K pohybu využívá šest motorů, které futuristickému stroji umožňují vertikální vzlet a přistání. A když je zapotřebí letět vpřed, jezdec se jen musí trochu naklonit, aby speeder nabral potřebný směr.

Jeden z pořadatelů autosalonu, Thad Szott, který se „na motocyklu s vrtulemi“ svezl, popsal zážitek jako komfortní, vzrušující a jako něco ze sci-fi filmu.

Najdou se zájemci? Cena je nebývale vysoká

Jediným problémem vznášedla je, že v současné době nelétá příliš vysoko, ale na tom inženýři jistě zapracují. Jako jiné dopravní prostředky budoucnosti je i XTURISMO pořádně drahá legrace. Výrobce si svého speederu cení na závratných 777 tisíc amerických dolarů, což je při současném kurzu asi 19 milionů korun.

Nejedná se o první létající vozidlo, na kterém pracují japonští inženýři. Společnost Sky Drive uskutečnila před dvěma roky první veřejnou zkušební jízdu létajícího auta s posádkou. Prezentace proběhla na rozsáhlém zkušebním polygonu Toyota. Podle informací serveru CNN vůz s jezdcem létal ve vzduchu asi čtyři minuty.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem AERWINS Technologies, zdroj: Daily Star, CNN

Total
0
Shares