Apple

iPhone 14 Plus to má spočítané. Prodejně je to propadák, kdo si ho koupil, udělal chybu

  • Apple nedávno představil nové telefony
  • iPhone 14 Plus je ale totální propadák

V kuloárech se šeptalo již delší dobu o tom, že prodeje nového iPhonu 14 Plus nejsou vůbec dobré. To se nyní podle agentury Reuters skutečně potvrdilo, když se Apple rozhodl snížit výrobu tohoto jablečného smartphonu.


Nepřehlédněte: Máte doma nerozbalený první iPhone? Tady je důkaz, že z vás udělá milionáře!


iPhone 14 Plus jako naprostý propadák

Apple před nedávnem představil svou novou řadu iPhone 14, která se opět skládá ze čtyř telefonů: iPhonu 14, iPhonu 14 Plus a vybavenějších variant iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Američan opět ukázal, že raději hraje na jistotu a tomu odpovídá i míra mezigeneračních vylepšení.

Spekulace o tom, že poptávka po iPhonu 14 Plus výrazně zaostává za očekáváním, se objevily již před týdnem. Tehdy zahraniční servery informovaly o tom, že Apple by mohl výrobu v letošním roce výrazně utlumit.

I když zástupci společnosti omezení produkce oficiálně nepotvrdili, první pomyslný hřebíček do rakve již pravděpodobně zatloukli. Podle Reuters totiž cupertinská firma pro aktuální čtvrtletí citelně upravila plány na výrobu verze 14 Plus.

Apple tlumí výrobu

Zpráva agentury Reuters, jejíž redakce se odvolává na zdroje z dodavatelského řetězce, tvrdí, že Apple oslovil nejméně jednoho partnera, který pro něj telefony iPhone kompletuje, aby okamžitě zastavil výrobu modelu 14 Plus, a rovněž kontaktoval dva dodavatele součástek pro „plusko“, aby výrobu snížili o 90 procent. Zpráva rovněž zmiňuje, že nejméně jeden dodavatel iPhonu dostal pokyn zvýšit výrobu komponent pro prémiové telefony iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Ani tyto informace společnost Apple pochopitelně nekomentovala, ačkoli můžeme předpokládat, že se zakládají na pravdě: kupující nechtějí zařízení, které není Pro a stojí 29 990 korun. Ani se jim nedivíme.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: Reuters

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Přemýšlel jsem o 14 Plus, protože jsem chtěl větší displej, stárnu a horší se mi zrak. A skoro největší písmo na 6,1 displeji je hrozné. Přecházel jsem ze standartní 11ky. Jenže když jsem viděl problémy řady 14 Pro tak se mi do řady Pro moc popravdě nechce. No nakonec jsem sehnal 13 Pro Max, těch totiž poslední týdny na trzích ubývá raketovým tempem, sehnat jej, začíná být štěstí a zároveň je levnější než 14 Plus. 11ka mi díky dobrému stavu ve výkupu snížila cenu až na 22 tisíc a to už je sakra znát. Raději loňský funkční Pro Max než letošní prémiovou řadu s řadou problémů…

Comments are closed.