iPhone 2G

Máte doma nerozbalený první iPhone? Tady je důkaz, že z vás udělá milionáře!

  • První iPhone se vydražil za téměř 40 tisíc dolarů
  • Před patnácti lety stál přitom jen zlomek ceny

K představení prvního iPhonu došlo v roce 2007. Z trhu už prakticky vymizel a mezi aktivními uživateli jich je poskrovnu. O to více stoupá cena netknutých kousků, na aukcích za ně majitelé žádají klidně i statisíce.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Luxusní jachta pro boháče má heliport, nekonečný bazén i bar, kde si dáte ten nejlepší koktejl


První iPhone je sběratelský klenot

Svědčí o tom nedávná událost LCG Auctions, v rámci které se původní iPhone vydražil za neuvěřitelných 39 339 amerických dolarů. Uvedená suma při dnešním kurzu představuje přibližně 991 tisíc korun, tedy téměř milion.

„Očekávali jsme, že dražba tohoto předmětu bude vášnivá a nezklamala nás,“ uvedl zakladatel aukční síně LCG Auctions Mark Montero v prohlášení, o němž se široce informovalo. Dodal, že hrstka vášnivých a náročných sběratelů vyhnala cenu z něco málo přes 10 000 dolarů na rekordní sumu během jediného odpoledne.

Společnost LCG Auctions se sídlem v Louisianě na svých webových stránkách iPhone popsala jako jeden z nejdůležitějších a nejrozšířenějších produktů a zároveň připomněla, že se telefon rychle stal nejúspěšnějším zařízením společnosti Apple, navždy změnil odvětví smartphonů a v roce 2007 byl vyhlášen časopisem Time vynálezem roku. A upozornila, že sběratelé a investoři by těžko hledali lepší exemplář.

Způsobil mobilní revoluci

Za své peníze získal vítězný dražitel telefon, které v době uvedení na trh před 15 lety stál pouhých 599 dolarů. První iPhone byl dodáván s 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru (iPhone 14 začíná na 128 GB), malým 3,5palcovým dotykovým displejem (6,7 palce, pokud si koupíte nejnovější iPhone 14 Pro Max), fotoaparátem s mizernými dvěma megapixely (základní iPhone 14 nabízí 12 megapixelů) a malým výběrem aplikací.

Zdroj náhledové fotografie: Mathieu Improvisato / Unsplash, zdroj: digitaltrends

Total
0
Shares