iPhone 14

iPhone 14 je prodejní propadák a není v tom sám. Lidé levná jablíčka ignorují, raději si připlatí

  • Dražší telefony jsou žádanější
  • iPhony 14 Pro v předobjednávkách drtivě překonávají levnější verze
  • Lidé neváhají utrácet, když chtějí to nejlepší

Apple minulý pátek spustil předobjednávky nových iPhonů 14. Po pěti dnech uznávaný analytik Ming-Chi Kuo přichází s analýzou, jak si vedou jednotlivé modely proti sobě a výsledek je opravdu překvapivý.


Nepřehlédněte: Americká armáda má další videa s UFO, ale zveřejnit je nechce. Má k tomu důvod?


Lidé si raději připlatí

Podle známého insidera je mezi lidmi překvapivě největší zájem o nejdražší iPhone 14 Pro Max a pokud budeme jeho číslům věřit, tak dokonce překonává poptávku po loňském iPhonu 13 Pro Max. Populární je mezi lidmi i iPhone 14 Pro, byť v jeho případě již Kuo hovoří o tom, že je na tom podobně jako iPhone 13 Pro.

Mnozí čekali, že tahounem prodejů bude nový model iPhone 14 Plus, ale zatím se děje pravý opak. Kuo tvrdí, že poptávka po tomto telefonu je dokonce slabší než po loňském iPhonu 13 mini. Pro ty, kdo to nevědí, tak Apple ukončil výrobu modelu iPhone 13 mini právě kvůli ignoraci zákazníků – nejmenší jablečný smartphone byl totální prodejní propadák.

iPhone 14 Pro Max králem předobjednávek

Místo něj značka uvedla iPhone 14 Plus, přičemž předpokládá, že nižší cenovka, než mají modely Pro, z něj učiní prodejní trhák. Zatím se však zdá, že tomu tak nebude. Poptávka po iPhonu 14 Plus je prý dokonce ještě nižší než u modelu iPhone SE 2022 a tvoří pouhých 5 procent z celkového počtu předobjednávek. iPhone 14 Pro a Pro Max si ve Spojených státech předobjednalo 85 procent lidí, zbylých 10 procent pak dalo přednost základnímu iPhonu 14.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Je to celkem jednoduché, většina co si kupuje takto vždy nový model iphonu je egocentrická. Takový lidé nechtějí ten “levnější” mobil pro socky (byť je to stále drahý telefon), co by na to řekli jejich kamarádi, oni musí mít to NEJ. Je mi jich líto, třeba jednou pochopí, že materiální život je život, který nebývá šťastným.

Comments are closed.