iPhone 14

iPhone 14 dostane trapné 30W nabíjení baterie, které už konkurence dávno umí. Apple se zasekl v roce 2018

  • Jestli je něco iPhonům dlouhodobě vyčítáno, je to rychlost nabíjení
  • Nové modely z řady 14 se možná dočkají podpory 30W dobíjení

Nová generace iPhonů se představí až v září. Jenže různé spekulace okolo novinek kolují internetem už dlouho dopředu. Podle té asi nejzajímavější bychom se vedle designových změn u nových telefonů mohli dočkat i rychlejšího nabíjení. Spekulace zažehl server GizChina.com.


Nepřehlédněte: Anonymous jsou jedním z nejnebezpečnějších nástrojů v rukou svobodného světa, stěžují si Rusové


iPhone 14 zaostane za většinou konkurence

Pokud jde o rychlost nabíjení, tak současné iPhony ve srovnání s Androidem výrazně zaostávají. Smartphony od Realme, Vivo nebo Xiaomi se nabíjejí neuvěřitelně rychle, protože podporují 120W, 150W a 200W dobíjení. Stačí patnáct dvacet minut a můžete běžet do práce.

To Apple se drží při zemi. Současný maximální výkon nabíjení iPhonů je pouze 27 W, a to navíc jen u špičkového modelu 13 Pro Max. Zahraniční whistlebloweři nicméně nyní tvrdí, že americký technologický kolos zrychlí a u nové řady iPhone 14 oznámí podporu 30W nabíjení.

Apple se za rekordy nežene

 

Ve srovnání s telefony s operačním Androidem je tato hodnota směšná. Pro jablečné telefony ale může mít velký význam. U základních modelů iPhonu obecně platí, že baterie nemají závratnou kapacitu. Zrychlení nabíjení na 30W tak bude jistě znát a iPhone 14 by se mohl nabít už za necelou hodinu; pár minut z nabíjecího času výkonnější adaptér jistě ubere.

Nová řada iPhone 14 dorazí na konci září a kromě rychlejšího nabíjení přinese zřejmě i designovou změnu, kdy nevkusný notch nahradí hned dvojice průstřelů ve tvaru pilulky pro čelní kameru a senzory pro bezpečnostní funkci Face ID.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.