Apple iPhone 13

iPhone 14 dostane nejlepší fotoaparát, iPhone 13 ostrouhá

  • Přestavení nové modelové řady iPhone 13 je na spadnutí
  • Apple novinky vylepší jen v mezích zákona
  • iPhone 14 v příštím roce dostane skvělý fotoaparát

Apple to s iPhony umí. Nebo to umí se zákazníky. Buď, jak buď, v dlouhodobém měřítku tyto telefony každoročně prodává v ohromném množství jak na běžícím pásu. To je prostě fakt, který musí uznat i zapřisáhlí kritici. Co na tom, že Američan je na inovace velmi opatrný. Prostě mu to funguje. Pokrok je potřeba dávkovat s rozumem, jako by potvrzovaly reakce uživatelů.


Nepřehlédněte: iPhone 14 v roce 2022 přinese tělo z titanu


iPhone 13 = Sázka na jistotu

A v tomto duchu bude s největší pravděpodobností v půlce září představen i nejnovější iPhone 13. Bude oproti iPhonu 12 lepší? Jak se to vezme: ano i ne. Design zůstane stejný, dočkáme se (snad) menšího výřezu displeji, vybavenější Pro varianty nabídnou rychlý 120Hz LTPO panel a mezigeneračně malinko povyskočí i možnosti focení.

Je samozřejmě otázkou, na kolik to bude stačit, ale podle aktuálních predikcí v souvislosti s markantním navyšováním výroby a zapojením nových partnerů v rámci dodavatelského řetězce to vypadá, že Apple počítá, že letošní prodeje budou i tak bombastické.


Nepřehlédněte: iPhone 13: za přelomové funkce si připlatíte (přehled)


iPhone 14 Pro Max: Dostane periskopový objektiv?
iPhone 14 Pro Max, patent fotoaparátu | foto: PatentlyApple

iPhone 14 dostane periskop

Co se v otázce technologického posunu letos nepovedlo, se nejspíš podaří v roce příštím. Populární web PhoneArena právě informuje o tom, že iPhone 14 Pro Max dostane periskopový objektiv. Jeho čočka funguje na podobném principu jako periskop na ponorce. Světlo vstupuje do předního prvku a je pak odraženo o 90 stupňů sklopným zrcátkem.

Dál nemá cenu zbytečně zacházet do podrobností. Apple chce zkrátka lepší fotoaparát, kvalitní vícenásobné bezztrátové přiblížení, a tohle může být cesta, jak toho docílit, viz nejnovější patent. A pokud se to povede, půjde o velmi slibný upgrade. Že to už konkurence dávno má? A koho to zajímá (úsměv)? Američan si roky “hraje na svém písečku”, evidentně ho androidoví výrobci nechávají v klidu.

Total
5
Shares