iPhone 13 Pro

iPhone 14 v roce 2022 přinese tělo z titanu

  • Šušká se o tom, že nový iPhone 14 nasadí luxusní materiál
  • Apple nerezovou ocel nahradí ušlechtilejším titanem

Zatímco jablečná komunita netrpělivě očekává příchod letošní třinácté generace telefonů iPhone, investiční banka JP Morgan Chase přichází se zajímavou spekulací, když tvrdí, že Apple v iPhone 14 nasadí opravdu luxusní materiál.


Psali jsme: Kdy vyjde iPhone 13? Máme důležité informace!


iPhone 14 pro fajnšmekry

Spekulace tvrdí, že cupertinský gigant opustí současnou kombinaci skla a oceli a nahradí ji luxusnějším titanem. Nepůjde však o prvenství Applu. Pokud si vzpomínáte, titanové šasi už měl Essential PH-1 od Essentialu, původně startupové firmy jednoho z tvůrců operačního systému Android Andyho Rubina. V prodejích se však jednalo o mega propadák a firma se rozhodla, že žádný nástupce raději nebude. To v případě Applu bude situace jistě zcela odlišná a nový titanový iPhone 14 má bez nadsázky zaděláno na úspěch už nyní, a to ještě nebyl ani vyroben.

iPhone 12 ve fialové barvě
iPhone 12 ve fialové barvě | foto: Apple

Psali jsme: Google kopíruje Apple. Android 12 nabídne uspání nepoužívaných aplikací


Závěrem dodejme, že s titanem má Apple bohaté zkušenosti. Tento materiál využívá u svých hodinek Apple Watch, ale nasazení titanu v mobilech je jistě výzva i pro tohoto technologického giganta. Titan je lehčí a pevnější než nerezová ocel, snadno na něm ale zanecháte otisky prstů a dalším jeho mínusem je, že není na pohled příliš atraktivní. A design u telefonů také prodává.

iPhone 13 už se vyrábí

Co se týče letošního iPhonu 13, tak zahraniční servery shodně uvádí, že montovny Foxconn, Pegatron a Luxshare Precision jsou momentálně ve fázi sériové výroby a vytváření skladových zásob nových iPhonů. Tisková konference by se měla uskutečnit během září a nabídnout čtveřici telefonů: iPhone 13 Pro MaxiPhone 13 ProiPhone 13 a iPhone 13 mini. Všechny telefony dorazí s novým procesorem Apple A15 Bionic a rychlými 120Hz LPTO obrazovkami.

Total
4
Shares