iPhone 13

iPhone 13: Apple kvůli nedostatku čipů omezuje výrobu

  • iPhone 13 je aktuální modelová řada
  • Tu pohání procesor A15 Bionic
  • Apple je nucen omezit výrobu

„Kvůli aktuálnímu nedostatku čipů…“ Právě takto v posledních měsících začíná pomyslný posel zlých zpráv nejen v technologické branži. Trh s polovodiči a dalšími komponenty je po vleklé pandemické situaci i nadále v útlumu a tento nepěkný stav bezprostředně ovlivňuje další strategicky důležitá odvětví.

Celosvětový nedostatek čipů

Není třeba chodit daleko. Částečnou nebo úplnou uzavírku hlásí nejen česká Škodovka, ale i další značky. A není to jen automotive. Velmi podobně se chovají i přední producenti mobilních telefonů. Nikdo není z obliga, ani takový moloch jako je Apple.


Nepřehlédněte: iPhone SE 3 je v plánu. Design vás ale zvedne z gauče


iPhone 13 mini
iPhone 13 (ilustrační) | oficiální foto

Poměrně nedávno internetem rezonovala zpráva, že jablečný gigant omezuje výrobu starších modelů ve prospěch nejnovější řady. Za daných okolností je to vlastně logické, ale evidentně to stále nestačí. Apple sice nedávno avizoval, že by do konce roku rád prodal 100 milionu kusů, ale ani to asi neklapne.

Škrty pocítí i iPhone 13

Jak právě informuje Bloomberg, škrty nyní pocítí i iPhone 13. Kalifornský podnik odhaduje, že oproti původnímu plánu, bude muset zbrzdit produkci o celých 10 procent. A důvod? Bohužel, pořád ten samý.

Total
17
Shares