Robot Atlas

Humanoidní robot Atlas se pohybuje lépe než člověk. Z lešení seskočí jako trénovaný gymnasta

  • Dvounohý robot Atlas překvapuje dokonalým pohybem
  • Efektní seskok z lešení už je pouze třešničkou na dortu

Boston Dynamics je společnost, o které ještě uslyšíme. Zaměřuje se na vývoj robotů a je neskutečné, co všechno už s nimi dokáže provádět. Nejnovější verze humanoidního robota Atlas pak ukazuje, že tady skutečně končí legrace. Namísto nejisté chůze vidíme sebevědomého pracovníka, který se nezalekne pohybu po lešení a na závěr si troufne i na salto s dopadem na žíněnku.


Nepřehlédněte: Obří skvrna na Slunci je velká jako čtyři Země. Viditelná je i pouhým okem, nezapomeňte na ochranu zraku


Atlas je mrštný jako lasička

Sledování robotů, kteří se snaží provádět běžné lidské úkony, patří k oblíbené zábavě nejen poťouchlých inženýrů. Na tom, jak se robot pokouší skákat přes překážky nebo jak přenáší věci sem a tam, je něco zvláštně uklidňujícího.

Atlas již dokáže běhat a skákat přes složitý terén, a to díky svým dokonalým nohám. Nyní dostal vylepšené ruce (nebo chcete-li chapadla) a najednou se z hbité tažné muly stalo něco, co se hodně blíží člověku se schopností zvednout cokoli.

Společnost Boston Dynamics uvádí, že nové ruce jsou navrženy pro zvedání těžkých předmětů a poprvé byly předvedeny v reklamě na Super Bowl, kde robot držel nad hlavou sud s pivem.

Uděláte takové salto vzad?

Nejnovější video pak ukazuje, jak Atlas přenáší stavební materiál a nylonovou tašku s nářadím. S lehkostí zvedne desku a umístí ji mezi dřevěnou krabici a lešení, aby vytvořil most, po kterém může přejít. Poté, co doručí tašku, přichází na řadu závěrečný manévr, který společnost Boston Dynamics popisuje následovně: „Atlasův závěrečný pohyb, obrácené salto o 540 stupňů ve více osách, dodává pohybu robota asymetrii. Jde o mnohem obtížnější dovednost než dříve prováděný parkour.“

Atlas se v posledních letech stal hvězdou mnoha virálních videí a účinně demonstruje schopnosti společnosti Boston Dynamic v oblasti robotiky.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Boston Dynamics, zdroj: techcrunch, Boston Dynamics

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. ?_? co jste tím chtěli říci? Mizerné CGI, lepší umí kdejaký malý číňan…

    1. Nic ve zlém, ale toto není CGI tohle je realita. CGI si pleteš s tímto: https://youtu.be/y3RIHnK0_NE Ale Boston je realita, až na pár upravených reklam, to je kombinace (alespoň u jedné).

Comments are closed.