Huawei Mate Xs 2

Huawei Mate Xs 2 je oficiální. Trefa do černého, nebo poslední hřebík do rakve?

  • Čínský brand představil novinku
  • Jmenuje se Huawei Mate Xs 2
  • Bude tento skládací telefon hit?

Číňan představil nový skládací telefon a hned zkraje se hodí říct, že vypadá vážně skvěle. Huawei Mate Xs 2 je esencí řemeslné zručnosti, má skvělý vzhled, a hlavně ohebný displej, který je umístěn na vnější, nikoli vnitřní straně jako je tomu u konkurenčního Galaxy Z Fold3 od Samsungu.

Huawei Mate Xs 2

Optikou specifikací a výbavy není zařízení „téměř“ co vytknout. Vnější displej Huawei Mate Xs 2 s technologií OLED a rozlišením 2 480 × 2 200 pixelů se pyšní solidní úhlopříčkou 7,8 palce, vnitřní je 6,5palcový. Vhod přijde i 120Hz obnovovací frekvence nebo podpora stylu zejména pro kreativnější povahy.


Nepřehlédněte: Šikana zaměstnanců v přímém přenosu! Firma jim kontroluje mobilní telefony


A co najdeme uvnitř? Tahle knížka, poháněná procesorem Snapdragon 888 4G, šlape na vlastní platformě HarmonyOS 2.0. K dispozici je 8/12 GB RAM a až 512 GB vnitřní paměti. Potěší baterie s kapacitou 4 800 mAh nebo rychlé 66W nabíjení.

Fotoaparáty? Docela petelice. Na zádech se nachází 50Mpx hlavní, 13Mpx širokoúhlý a 8Mpx teleobjektiv. Optický zoom? Jasně, že ano – trojnásobný a také nechybí OIS.

Jen pro vyvolené

Huawei Mate Xs 2 má však dva hrubé nedostatky: a) je bez podpory Google služeb, b) dostupný bude jen v omezeném množství a k mání (prozatím jen na čínském trhu). V základní konfiguraci stojí v přepočtu 35 tisíc korun.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Huawei

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jo, to že je k dostání jen na čínském trhu je nedostatek, ale proč furt sakra píšete, že je nedostatkem absence Google služeb? Jakým nedostatkem? Přítelkyně bez nich jede na P40 už půl roku a nemá problém.

Comments are closed.