HarmonyOS

Huawei HarmonyOS hlásí 50 milionů instalací

  • Huawei HarmonyOS 2 je alternativou operačního systému Android
  • V roce 2022 se dostane i do Česka, letos je určen pouze pro Čínu

Uběhl další měsíc a Huawei se opět přihlásil s novým úspěchem. Zatímco ještě začátkem července hlásil, že si nový Harmony OS2 nainstalovalo už 30 milionů uživatelů, nyní oznámil překonání milníku 50 milionů instalací a čísla dál utěšeně stoupají.


Nenechte si ujít: Honor těží z propadu Huawei, hlásí skvělé prodeje telefonů


Úctyhodné číslo 50 milionů instalací bylo překonáno k 6. srpnu, informovala o tom čínská stanice CCTV s tím, že Huawei poupravil svůj původní plán a do konce roku chce svůj nový operační systém HarmonyOS2 dodat nikoli na 300 milionů, ale rovnou na 400 milionů zařízení.

HarmonyOS se dostane i na telefony Honor

Připomeňme cestu HarmonyOS 2 k uživatelům. Během necelého týdne si aktualizaci s HarmonyOS 2 do svých zařízení nainstalovalo přes 10 milionů uživatelů a za 15 dní na novém systému běželo už více než 18 milionů přístrojů. K oficiálnímu vydání HarmonyOS2 došlo na začátku června a v průběhu letošního roku ho Huawei plánuje postupně zavádět prakticky na všechna svá zařízení včetně přístrojů značky Honor.

Harmony OS
Chytrý telefon Huawei s Harmony OS | foto: vlastní

Nenechte si ujít: Huawei chystá velkolepý návrat. Číňané v roce 2022 obejdou americké sankce


HarmonyOS láká na multiplatformnost

Společnost Huawei vyvíjí HarmonyOS již od roku 2016. Nový operační systém má v budoucnu fungovat s mnoha zařízeními připojených k internetu, od chytrých telefonů přes TV až po nositelná zařízení jako chytré náramky a hodinky série Watch.

HarmonyOS 2 se dostane i do Evropy, podle oficiálního vyjádření českého zastoupení Huawei je ale tento systém určen zatím jen pro domácí čínský trh a na zařízení prodávaná jinde (nebavíme se o sérii P50, ale o telefonech, které už jsou v obchodech) se letos oficiálně nepodívá.

Total
0
Shares