Apple Watch

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit život trailovému běžci z Norska

  • Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Tentokrát pomohly běžci, který tvrdě upadl na zem

Příběhů, jak chytré hodinky Apple Watch zachránily lidi v nouzových situacích, je na internetu mnoho. Ne vždy jde přitom o život. Někdy se prostě jen ocitnete v nesprávný čas na nesprávném místě. Přesně to se nedávno stalo nešikovi, který upadl na sněžnou frézu a nebyl schopný se zvednout. Zatímco jeho příběh je k pousmání, jindy šlo skutečně o všechno.


Nepřehlédněte: WhatsApp trápí kuriózní chyba. Pokud někomu pošlete smajlík, aplikace spadne


Apple Watch

Investiční ředitel Robert Naess z Norska se po dovolené rozhodl pro trailový běh, ale tentokrát běžet rychleji než obvykle, což se mu nakonec málem stalo osudným. Zhruba v sedm hodin ráno u norského Bergenu 59letý muž uklouzl, přestože je vášnivým běžcem a trasu běžel již několikrát. Při pádu dopadl hrudníkem na tvrdé kameny, zlomil si několik žeber a pohmoždil jednu z plic.

Kvůli tomu, že skončil v silných bolestech a s dýchacími problémy, nemohl vytáhnout z kapsy svůj iPhone, aby si zavolal záchranku. Měl však na ruce hodinky Apple Watch a poslouchal podcasty přes sluchátka AirPods.

Na nic nečekal a přes hodinky zavolal na tísňovou linku. Přibližně o 15 minut později byl ošetřen poblíž silnice, kde do té doby ležel, a převezen do nemocnice v Haukelandu.

Naess si všiml, že během čekání na sanitku projelo kolem jeho místa více než 100 aut. Že se mu nedostalo žádné pomoci zdůvodňuje tím, že ho bylo špatně vidět.

Muž v rozhovoru pro norská média uvedl, že mu hodinky Apple Watch zachránily život, protože byl v kritickém stavu. Dodal, že až příště svou oblíbenou trasu poběží znovu, bude v dané zatáčce obzvlášť opatrný.

V dobrém na ně vzpomíná i senior nešika

Jak jsme uvedli v úvodu, Apple Watch zachraňují životy. Chytré hodinky Applu zachránily například člověka, kterého doma přepadl lupič nebo pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led. V dobrém na ně určitě vzpomíná i senior nešika, jenž spadl na sněžnou frézu nebo teprve dvanáctiletá dívka Imani Miles ze Spojených států, které pomohly odhalit vzácnou formu rakoviny.

Zdroj náhledové fotografie: Blocks Fletcher / Pixabay, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares