Apple Watch

Hodinky Apple Watch mu zachránily život. Kdyby nešel do nemocnice, nedožil by se rána

  • Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Tentokrát pomohly odhalit plicní embolii

Apple Watch dlouhodobě (prakticky od první generace) prokazují, že nejsou jen ideálním zařízením, které ohlídá zdravý životní styl a změří různé fitness aktivity, ale mají také potenciál zachraňovat lidské životy, což se ostatně v minulosti již mnohokrát potvrdilo. Jedna taková záchrana se nedávno hodinkám znovu podařila ve Spojených státech, když pomohly muži z Clevelandu.


Nepřehlédněte: Majitel Tesly omylem ukradl cizí elektromobil díky chybě v aplikaci. Po hodině a půl ho majiteli vrátil


Apple Watch jako anděl strážný

Příběhů o tom, jak Apple Watch zachránily svému majiteli život, je plný internet. Tento konkrétní případ z USA ale zasluhuje zvláštní pozornost, protože hodinky vůbec poprvé pomohly odhalit plicní embolii.

V říjnu loňského byl Ken Counihan svými hodinkami Apple Watch upozorněn na zvýšenou dechovou frekvenci. Nositelné zařízení mu sdělilo, že se jeho dech zvýšil z průměrných 14 dechů za minutu na přibližně 18 dechů za minutu.

„Manželka mě donutila, abych zavolal synovi. Ten mi navrhl, abych zašel na ambulanci a nechal se vyšetřit, což jsem také udělal,“ řekl Counihan pro News 5 Cleveland. „A oni mi udělali rentgenový snímek. A dali mi nějaké léky na bronchitidu.“

Apple Watch
Zdroj: fancycrave1 / Pixabay

Nemusel se dožít rána

Zatímco si myslel, že je v pořádku, hodinky o několik hodin později vyvolaly nové upozornění, které podnítilo další návštěvu nemocnice. „Moje saturace krve kyslíkem se normálně pohybuje kolem hodnoty 95, jenže zničehonic klesla k 80 a Apple Watch mě na to upozornily,“ řekl. Noční poplach muže neznepokojil, ale na naléhání znepokojené rodiny se ještě jednou vydal na pohotovost.

Na základě těchto měření podstoupil další testy a nové šetření objevilo krevní sraženiny na plicích. Lékaři muži řekli, že kdyby nevyhledal pomoc, bylo by zle – přibližně 60 % lidí podle nich v této fázi noc nepřežije.

Counihan, který nyní užívá léky na ředění krve, je šťastný, že je naživu. I když hodinky Apple Watch nemohou přímo diagnostikovat konkrétní zdravotní problémy, zdá se, že různá upozornění a metriky, které o uživateli shromažďují, stačí k tomu, aby lékaře nasměrovaly správným směrem.

Zdroj náhledové fotografie:  Luke Chesser / Unsplash, zdroj: Appleinsider

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Kdyby nešel nemocnici 🤣 Čtete to vůbec po sobě ??? Katastrofa 🙉

Comments are closed.