Tesla

Majitel Tesly omylem ukradl cizí elektromobil díky chybě v aplikaci. Po hodině a půl ho majiteli vrátil

  • V Kanadě došlo ke kuriózní krádeži elektromobilu Tesla
  • Muž nastoupil do jiného auta, ale nastartoval a odjel

Je možné někomu neúmyslně ukrást auto? Příběh jednoho muže z Vancouveru ukazuje, že ano. Nastoupil do nesprávného elektromobilu, ale „klíče“ pasovaly.


Nepřehlédněte: Hvězdný motor by mohl pohnout celou naší Sluneční soustavou. Nikdo ale neví, co se pak stane


Kuriózní krádež Tesly

Ukradnout cizí automobil je špatná věc, kterou rozumní lidé nedělají. Jak se ale dívat na někoho, kdo do cizího vozu usedl nevědomě a pak jej zase vrátil?

Příběh Rajeshe Randeva z kanadského Vancouveru se vymyká všemu, co jsme zatím slyšeli. Muž díky chybě v aplikaci Tesla odjel autem, které mu nepatřilo.

Randev, který byl v časovém skluzu, protože musel co nejdříve vyzvednout děti ze školy, uvedl, že elektromobil, do kterého nasedl, byl úplně stejný jako ten jeho – byla to Tesla Model 3 a měla úplně stejnou barvu.

Tesla
Zdroj: Bram Van Oost / Unsplash

Oba muži se všemu zasmáli

Mobilní aplikace, kterou používá k ovládání svého vozu, odemkla dveře cizího auta zaparkovaného hned vedle a dokonce mu umožnila nastartovat. Muž, který byl myšlenkami úplně někde jinde, si svou chybu uvědomil až ve chvíli, kdy se blížil ke škole.

„Podařilo se mi odjet autem, ale teprve až po nějaké době jsem si uvědomil, že je na čelním skle prasklina,“ uvedl. „Nevím, co se stalo. Byl jsem překvapený, že jsem mohl hodinu a půl omylem řídit cizí auto. Moje rodina byla v šoku,“ dodal.

Muž vůz nakonec vrátil původnímu majiteli a oba se celé situaci zasmáli. Randev v rozhovoru pro kanadská média uvedl, že několikrát kontaktoval Teslu, aby zjistil, co způsobilo, že byl schopný odemknout a nastartoval úplně cizí auto. Kloudné odpovědi se ale nedočkal.

Třebaže Tesla ke svým autům dává přístupové karty a moduly, řada majitelů svůj vůz odemyká právě aplikací v chytrém mobilu.

Zdroj náhledové fotografie: David Von Diemar / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Snad poznám svou SPZ aspoň já ano, pokud je stejná barva, model atd tak SPZ nemůžou být 2 stejne.

  2. Já jsem kdysi po dlouhé době umyl fiata 125 (polského), takže už nebyl šedivý (od prachu), ale béžový. A na parkovišti jsem se neúspěšně dobýval do šedého fiata stejného typu.

Comments are closed.