Oumuamua

Harvardský vědec tvrdí, že se mu podařilo získat mimozemské artefakty. Našel je na dně oceánu

  • Vědec z Harvardu objevil v oceánu kuličky z podivného materiálu
  • Domnívá se, že jde o mimozemskou technologii

Profesor Ani Loeb je přesvědčen o tom, že před lety u Austrálie havarovala mimozemská kosmická loď. Na místo v loňském roce proto vyslal vědeckou expedici, která ze dna oceánu vyzvedla 50 titěrných kuliček z nezvykle tvrdého materiálu, který se však v meteorech nevyskytuje.


Nepřehlédněte: NASA našla „druhou planetu Zemi“. Může na ní existovat život, říkají vědci


Vědec našel kuličky z podivně tvrdého materiálu

V roce 2014 se u pobřeží Papuy-Nové Guiney zřítil záhadný objekt nazvaný IM1, o němž se předpokládalo, že pochází z mezihvězdného prostoru – z jiné hvězdné soustavy.

Loeb se domníval, že může jít o nějakou formu mimozemské technologie, nějaký druh vesmírné lodi. A aby záhadě přišel na kloub, potopil se s výzkumníky na dno oceánu.

Odborníci zkoumali oblast dva kilometry pod hladinou oceánu pomocí magnetických hlubokomořských saní spuštěných pomocí kabelu z expediční lodi Silver Star. Celá mise proběhla v polovině června loňského roku.

Ze dna oceánu nakonec vyzvedli zvláštní předměty o velikosti asi půl milimetru. Kuličky byly tak malé, že je výzkumníci sbírali pinzetami. 

Loeb tehdy uvedl, že při pohledu na kuličky pod mikroskopem byly vidět výrazné modré, hnědé a zlaté odstíny, díky čemuž připomínaly miniaturní Země. Tím však neskončil. Dále řekl, že může jít o fragmenty mimozemské technologie a možná i kosmické lodě cizích návštěvníků našeho světa.

Důkazy o existenci mimozemšťanů?

Jeho tvrzení byla následně zpochybněna jinými vědci, kteří tvrdili, že kuličky jsou pouhý uhelný popel nebo spad z jaderných zkoušek. Harvardský profesor ale nadále trvá na svém a v rozhovoru pro Boston Public Radio se podělil o nové důkazy na podporu svých tvrzení.

„To, co jsme udělali, je to, že jsme porovnali 55 prvků z periodické tabulky s těmito zvláštními kuličkami, které jsme vyzvedli. A je zřejmé, že se velmi liší.“ V rozhovoru dále prozradil, že chemické složení kuliček je zcela odlišné od čehokoli jiného ve sluneční soustavě. Jestli jsou miniaturní koule skutečně kusy kosmického plavila, nebo mimozemské technologie, se však teprve ukáže.

Avi Loeb dříve proslul tvrzením, že Oumuamua je sondou mimozemské civilizace pátrající po cizím životě, kterou pohání takzvaná solární plachta. Později zaujal teorií, že v naší sluneční soustavě může být až 4 000 000 000 000 000 000 000 (neboli čtyři kvintiliony) mimozemských objektů.

Zdroj náhledové fotografie: ESO/M. Kornmesser, zdroj: GBH, BGR

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Oumuamua letící tenkrát okolo se země se otáčelo okolo osy až podivně připomínající společný bod gravitace mezi zemí a měsícem.V takovém příadě by umělá gravitace byla na vzdálenějším konci jako na zemi a na bližším konci jako na měsíci.V té době bylo taky zatmění měsíce a číňané byli poprvé v životě na odvrácené straně měsíce.

  2. Jestli jsou miniaturní koule skutečně kusy kosmického plavila, nebo mimozemské technologie, se však teprve ukáže.— do roka a do dne

  3. Zajímavý článek,tohle téma si rád přečtu.Ale trochu matiky.Nejsem hnidopich,ale ta cifra je 4 triliardy.4 kvintiliony mají ještě o 21 nul více.Ale opravdu mě tohle dost zajímá.

    1. Nejsou to náhodou 4 kvadriliony (evropské počty), nebo-li 4 septiliony (americké počítání)…? Nicméně, pane vědátore Loebe, kde ty objekty jsou a na jakém základě jste došel k tomu číslu…? ! ?

  4. Jasně že to našli v moři kolik tajných základen je pod mořem mimozemská technologie konečně důkaz který se budou chtít zase ututlat zničit z diskreditovat udělat znás zase blbce už konečně se probuďte ve vesmíru je život na jiných planetách i mimozemšťané existují až budeme mít technologií která nás dopraví na ostatní planety rychlostí světla bude to super.

    1. Ty si taky mimozemšťan. Jen ET totiž dokáže napsat v pár řádcích cca 58 chyb.

Comments are closed.