Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous vyhlásili válku hvězdnému tvůrci kryptoměn. Chtějí ho dostat za mříže

  • Zakladatel kryptoměny Luna se dostal do obrovských problémů
  • Jdou po něm hackeři z Anonymous, podezírají ho z podvodů

Známí hackeři jsou pořádně naštvaní. Na mušku si teď vzali autora neúspěšného kryptoprojektu Luna. Jihokorejce Do Kwona obviňují z podvodu a slibují mu, že ho dostanou před soud. Válku mu ve videu oficiálně vyhlásil deformovaným hlasem neznámý muž v kapuci.


Nepřehlédněte: Tito lidé neexistují. Umělá inteligence s děsivou přesností nakreslí, cokoli vás napadne


Anonymous mají geniálního programátora na mušce

Zapomeňte na Rusko, nebo ekvádorskou ambasádu v Moskvě, Anonymous teď mají políčeno na spoluzakladatele společnosti Terraform Labs, Do Kwona, který vytvořil kryptoměnu Luna.

Do Kwon, který je jednou z nejvlivnějších postav světové kryptoscény, nedávno otřásl celým kryptosvětem. Digitální měna Luna, která je navázána na stablecoin terraUSD, ztratila takřka sto procent své hodnoty a zřítila se prakticky na nulu. Investoři tak přišli o všechno.

Anonymous programátora podezírají, že před krachem převedl stovky milionů dolarů do tajných kryptopeněženek a tvrdí o něm, že je zapojen do praní špinavých peněz. Chtějí, aby se příčiny krachu kryptoměny Luna pořádně vyšetřily. Existují podle nich totiž závažná podezření, že zakladatelé a první investoři do Luny prodali své podíly těsně před krachem, což naznačuje, že věděli, co se blíží.

Převáděl peníze na tajné účty

O řízeném krachu kryptoměny hovoří ostatně i někteří bývalí zaměstnanci Terraform Labs. Tvrdí, že generální ředitel každý měsíc přesouval 80 milionů dolarů do různých anonymních peněženek a zahraničních bankovních účtů.

Do Kwon se nyní nachází v nezáviděníhodné pozici. Když vymažete desítky miliard amerických dolarů, poštvete proti sobě hodně lidí, kteří přišli o všechno. Jsme si téměř jistí, že trestní stíhání Jihokorejce nemine. Nemusí k tomu ale dojít hned.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, Zdroj: TheTechOutlook

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. To je zase plan, vypada to ze spise vice kecaji nez jednaji. Nic zasadniho nedokazali.

Comments are closed.