Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous v úzkých. Twitter jim začal mazat účty

  • Twitter si došlápnul na Anonymous a začal jim mazat účty
  • Hackeři nechápou, co se to děje a chtějí odpovědi

Sociální síť Twitter zřejmě hnutí Anonymous nevidí jako hrdiny bez poskvrny. V uplynulých hodinách hackerům, kteří od začátku války na Ukrajině vyzývají ke kybernetickým útokům na Rusko, smazalo dva účty, prostřednictvím kterých promlouvali ke svým podporovatelům.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli ruské tiskárny. Rusům radí, jak obejít Putinovu cenzur


Twitter si došlápnul na Anonymous

„Náš anonymní bratr byl Twitterem zablokován. Twitter začíná cenzurovat účty Anonymous, a přitom nechává v provozu účty těch, kteří jsou zodpovědní za ztracené životy, a to včetně nevinných dětí, které byly barbarsky zmasakrované vražedným strojem Putina,“ uvádějí hackeři na jednom ze svých dalších účtů.

V dalším z tweetů pak zdůraznili, že Twitter je americká společnost, a tak nevidí žádný smysl v tom, aby mazal účty těch, kdo aktivně bojují proti ruským válečným zločinům. Správci Twitteru jejich stížnosti zatím nevyslyšeli a účty jsou stále blokovány.

Zná je celý svět

Anonymous už kvůli válce na Ukrajině útočili na počítačové systémy stovky ruských organizací. Kybernetickým nájezdům neunikla německá pobočka ruské energetické společnosti Rosněfť, ruské státní televizní kanály nebo ruský cenzurní úřad Roskomnadzor.

Hackeři také provedli útok na nezabezpečené ruské tiskárny. S jejich pomocí odeslali na 100 tisíc vzkazů, ve kterých informovali obyvatele pravdivě o válce a přidali návod, jak obejít cenzuru Putinova režimu. Nejnovějším úspěchem Anonymous pak je prolomení počítačových serverů ruské centrální banky a uchvácení desetitisíců tajných dokumentů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. No, oni totiž chlapci z Anonymous začali být jaksi hodně agresivní a mysleli si, že jsou všemocní. Začali totiž vyhrožovat i západním firmám, a fakticky je zkoušeli vydírat. Takže jim nyní trochu “přistřihnou křidélka”. Vážení ANONYMOUS, vaše moc je totiž jen tak velká jak dlouho vás bude ten “nejvyšší” tolerovat. Pokud budete chtít překročit svůj stín, tak vám prostě “vytáhnou zástrčku” a můžete se jít klouzat, frajeři.

  2. Tak teď by se měli hackeři zaměřit na ten cenzorovanej shit z USA.

  3. A) Twitter je neoliberální medium,používá veškeré neoliberální praktiky, včetně censury a cancel culture ,jako takový je potenciálně velmi nebezpečný pro společnost.
    B) I Twitter lze hacknout
    Takže aby se nešel klouzat někdo jiný… (a brzo…)

Comments are closed.