Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

Hackeři z Anonymous: Smažte ruský antivir ze svého počítače, nebo se stanete terčem útoku

 • Miliony Čechů stále používájí ruský antivir Kaspersky
 • Raději ho okamžitě odinstalujte, doporučují populární hackeři

Pokud ve svém počítači používáte antivirový program od ruské společnosti Kaspersky Lab, okamžitě ho smažte, varují všechny hackeři z hnutí Anonymous s tím, že se můžete stát terčem kybernetického útoku. Firma veškerá obvinění odmítá.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Pozor na Kaspersky, varují Anonymous

Odpor proti Rusku po jeho invazi na Ukrajinu je po celém světě cítit čím dál víc. Do podezření se znovu dostal ruský antivirus Kaspersky, u něhož si jsou hackeři i mnohé země (např. Spojené státy, Velká Británie či Nizozemsko) jisti, že má přístup k citlivým datům a znežívá je. Aby mohl antivirový program totiž správně fungovat, musí mít přístup k veškerým datům, která protékají počítačem.

Před používáním softwaru Kaspersky nevarují nyní jen Anonymous, ale třeba také německý Spolkový úřad pro bezpečnost v informační technice (BSI), který nevylučuje drtivé útoky na IT infrastrukturu v zemi. Prostředníkem má být právě ruský software.

Spolupracuje s ruskými zpravodajci?

Už dříve se objevilo podezření, že ruští útočníci s pomocí antiviru Kaspersky ukradli přísně tajné materiály americké bezpečnostní agentury NSA. Podle agentury Bloomerg firma dlouhodobě spolupracuje s ruskou kontrarozvědkou FSB. Pro tu měla vyvíjet software, který ruské vládě pomáhá s obranou proti útokům hackerských skupin a zároveň i s hackováním samotných hackerů.

V Česku software ruského výrobce používají nejen miliony lidí, ale i různé instituce, jako třeba nemocnice, některé kraje a tak podobně. Firma Kaspersky Lab veškerá nařčení dlouhodobě odmítá a zdůrazňuje, že pro ně nejsou důkazy.

Total
0
Shares
11 komentářů
 1. Smazáno asi 26. 2. Hned, jak jsem pustil po útoku Ruské armády počítač.
  Ruským firmám se hodně dlouho bude věřit jako ruským politikům. “Útok se nechystá” – jen okupace. “Data nesbíráme” – jen kopírujeme.
  Jestli má Kaspersky “čísté svědomí”, bude muset svoje “know-how” i “how-no” (jak-ne, tudy cesta nevede) prodat mimo Rusko. Nebo doufat, že mu budou věřit alespoň Rusové.

 2. Blbost, nejde o Anonymous ale o vládu která chce zrušit Ekonomicky Rusko. V mém okolí má spousta lidí Kaspersky a budou ho mít, tahle propaganda mě moc nezaujala 🙂

  1. Davide (náhodně vybrané jméno nic moc). Podle rétoriky ročník 50-60. Možná převzaté názory rodičů. Kaspersky je v hledáčku už hodně dlouho. Pokud už musíš mít antivir,tak Eset. Nestahuj blbosti a nechoď kam nemáš a stačí ti i Defender od W. Jinak linux v pohodě.

   1. Proč píšete kraviny k tématu, kterému evidentně nerozumíte. Nabudu Vám nic vysvětlovat, ale zkuste hledat.

    1. Kraviny píšete vy…
     Jj má naprostou pravdu.
     I s tím Linuxem, tam je ochrana v základu velmi vysoká díky odlišné architektuře (a linuxový antivirus typicky Clamav, pro paranoiky nebo pro odvirování/kontrolu Windows disků, je ještě něco navíc).

  2. jasně máš pravdu, rusáci nikdy nechtěli nikomu ublížit, ani nám v roce 1968. Jejich úmysly jsou čisté jak lilie. Antivir Kaspersky určitě není nic co by mohlo ublížit tvému PC. Žij věčně ve svém světě nevědomosti.

   1. Aneb není nic horšího než aplikace s právy ring 0 😀 :-/

 3. Hackeři říkají smažte antivirus – a zloději říkají pošlete nám klíče od vašeho domu a uveďte adresu kde bydlíte.

  1. Tak víte co? Zformátujte si disk, přeinstalujte si Windows úplně znovu a pak si do čisté instalace nainstalujte Eset nebo Avast. Anebo tam nechte původní Defender, samozřejmě s aktualizacemi 😉

 4. Pokud někdo ještě používá Kaspersky, tak je podobný hazardér jako firmy a instituce, co měly účty u Sběřbank !!! Budíček teď !
  Nebo se zitra vzbudíte a místo dat na disku budete mít jen cupaninu. To v tom lepším případě.

Comments are closed.