Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous rozebírají Rusko jako obří puzzle. Mají data z důležité ropné rafinerie a slibují další zničující útoky

  • Anonymous šlapou jako dobře namazaný stroj
  • Nyní zaútočili přímo na důležitou ropnou rafinerii
  • SOCAR Energoresource ukradli 130 GB dat

O hackerech z Anonymous je v poslední době méně slyšet, to ale neznamená, že nepracují na plné obrátky. Před nedávnem znovu napadli banku ruských oligarchů a také odstavili ruskou streamovací platformu Rutube. V jejích serverech udělali takový nepořádek, že nebyla v provozu dva dny. Nejnovější útok hackerů cílil na prominentní firmu SOCAR Energoresource, která spolupracuje s významnými ruskými společnostmi Lukoil, Gazprom a Rosněft. Úspěšný útok Anonymous oznámili na Twitteru.


Nepřehlédněte: Pozor, zemětřesení! Google začne varovat uživatele Androidu, Xiaomi to v tichosti ale dělá už roky


FSB, banky nebo Roskosmos, nikdo nemá šanci

Z ázerbájdžánské společnosti SOCAR Energoresource, která provozuje velkou ruskou rafinerii Antipinsky, ukradli 130 gigabajtů dat, nebo chcete-li 116 500 citlivých e-mailových zpráv. Vše přitom již uveřejnili online prostřednictvím webového projektu Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), kde publikují získané soubory pravidelně.

Anonymous vyhlásili Rusku kybernetickou válku krátce po invazi na Ukrajinu. Od konce února již hackeři podnikli desetitisíce útoků na tamní média a organizace. Úspěšně napadli např. web ruské televize Russia Today a stránky tajné služby FSB. Vesmírné agentuře Roskosmos oslepili špionážní satelity, k nepoznání změnili web ruské federální vězeňské služby a terčem jejich útoku se staly i ruské televizní kanály, na kterých vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině.

Anonymous mají údaje k platebním kartám

Obrovským úspěchem pak skončila operace uskupení Battalion 65 (NB65) proti Qiwi, což je důležitý ruský zprostředkovatel bezkontaktních plateb. Hackerům se podařilo nepozorovaně proniknout do počítačové infrastruktury a získat údaje k 12 milionům kreditních karet a o 30 milionech platebních transakcí.

Zdroj: náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
1
Shares