Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous roní krokodýlí slzy. Twitter jim smazal důležitý účet. Stop cenzuře, volají marně po nápravě

  • Twitter si znovu došlápnul na Anonymous a smazal jim důležitý účet
  • Hackeři nechápou, co se to děje a volají po konci cenzury

Hackeři z hnutí Anonymous si na Twitteru opět stěžují, že jim byl zablokován důležitý účet. Tentokrát jim admini sociální sítě smazali kanál, který měl bezmála 300 tisíc podporovatelů. Anonymous tento krok nechápou a volají po okamžité nápravě.


Nepřehlédněte: Twitter prý nedokáže kvantifikovat podíl falešných účtů. Melete sra*ky, vzkazuje Musk


Anonymous si stěžují na cenzuru

Sociální síť Twitter hnutí Anonymous nevidí jako hrdiny bez poskvrny. V uplynulých hodinách hackerům, kteří od začátku války na Ukrajině vyzývají ke kybernetickým útokům na Rusko, smazala další důležitý účet, prostřednictvím kterého promlouvali ke svým podporovatelům.

„Twitter umožňuje zůstat na platformě válečným zločincům a nadále cenzuruje účty #Anonymous. Podpora Twitteru smazala velmi aktivní účet Anonymous (@LiteMods) s 300 tisíci sledujícími, který se podílel na odhalení proruských telefonních čísel získaných infiltrací do skupiny na WhatsAppu. Stop cenzuře!“ píší hackeři na Twitteru. Správci mikroblogu, který chce koupit Elon Musk, ale jejich stížnosti nevyslyšeli a účet je nadále blokován. Není to první případ, kdy Twitter Anonymous bez udání důvodu smazal účet. Už dříve přišli hackeři o účet @OpsAn0n.

Zná je celý svět

Anonymous už kvůli válce na Ukrajině útočili na počítačové systémy tisíců ruských organizací. Nejnovějším úspěchem hackerů je opětovné prolomení počítačových serverů banky Petersburg Social Commercial Bank JSC, do které si peníze ukládají ruští oligarchové. Psali jsme o tom zde.

Zdroj: náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares