Musk koupil Twitter

Twitter prý nedokáže kvantifikovat podíl falešných účtů. Melete sra*ky, vzkazuje Musk

  • Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů
  • Šéf Tesly požaduje přesný podíl falešných účtů
  • Twitter opáčil, že k taková analýza není možná

Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard amerických dolarů, což je při aktuálním přepočtu více jak jeden bilion korun. Šéf Tesly však momentálně řeší dva problémy: a) na celou akci si chce posvítit americký regulační úřad, aby se ujistil, že nedošlo k nějakému pochybení, b) nelíbí se mu vágní údaje ohledně skutečného podílu falešných účtů.

Musk tlačí na Twitter

Jak uvedl na Twitteru, požaduje po vedení společnosti přesnější data. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu existují indicie, že je to reálně více.

Dokud Twitter nezveřejní přesná čísla, celá dohoda zůstává u ledu. A proč je to takový průšvih? Jak možná víte, jednou z priorit nového majitele ohledně budoucnosti této sociální sítě, je zamést s podvodnými profily.


Nepřehlédněte: Anonymous i nadále „gumují“ ruskou propagandu. Napíchli další web a Rusům dělají osvětu


Twitter kontruje a prý lže

Na Muskovy výtky obratem reagoval Parag Agrawal, CEO Twitteru. V několika po sobě jdoucích tweetech se mu snažil vysvětlit, jaká v podniku panuje situace ohledně zabezpečení, každodenní rutiny spojené s odfiltrováním půl milionu falešných účtů nebo zavádějících zpráv, jež musí prolustrovat předtím, než se objeví online…

A také zdůraznil, že není vůbec reálné jakkoliv kvantifikovat skutečný podíl fejkových profilů; ať už s použitím in-house řešení nebo jakéhokoliv jiného zvenčí, za což ho Musk odměnil pikantním emoji.

Na vlákně se však objevilo několik expertů, kteří potvrdili, že se toto tvrzení nezakládá na pravdě a existují možnosti, jak podíl těchto „robotů“ spočítat.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee, Unsplash

Total
0
Shares