Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous ovládli vysílání ruských televizí. Diváci nechápali, co se děje

  • Anonymous se nabourali do vysílání televizních kanálů
  • Ruským občanům vzkázali, co si myslí o válce na Ukrajině

Anonymous jsou k neutahání. Doslova a do písmene. Dokazuje to zpráva, že ruské televizní stanice o víkendu vysílaly protiválečné poselství, které přirovnávalo ruský útok na Ukrajinu k teroristickým útokům z 11. září. Lidé při pohledu na obrazovky nevěřili vlastním očím.


Nepřehlédněte: Hermeus vyvíjí hypersonický letoun budoucnosti. Díly vytiskne na speciální 3D tiskárně


Anonymous jedou na plný plyn

Ukrajinští kybernetičtí partyzáni z celkem neznámé skupiny hdr0 podnikli společně s Anonymous zdrcující útok na ruské televizní kanály. Uvedli to na sociální síti Telegram s tím, že útokem bylo zasaženo několik významných stanic včetně Prvního kanálu, Russia 24 a Russia 1. Skupina neuvedla podrobnosti o tom, jak operaci provedla, ani kolik lidí odvysílanou zprávu vidělo.

Televize jsou oblíbeným terčem útoků

Nebylo to poprvé, co se hacktivisté zaměřili na ruské televizní stanice. V květnu se hackeři nabourali do vysílání předních televizních kanálů, přejmenovali je a zanechali na nich ruským občanům jasné poselství o tom, co si myslí o válce na Ukrajině.

Nedělní vysílání ukazovalo záběry ruských útoků na ukrajinská města a úryvky z několika rozhovorů s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a dalšími světovými vůdci, kteří Rusko za násilí na Ukrajině odsoudili.

Na televizní stanice ale neútočí jen Anonymous nebo ukrajinské hackerské skupiny. Jedno z proruských uskupení v červnu napadlo ukrajinskou streamovací službu Oll.tv a nahradilo přímý přenos fotbalového utkání mezi Ukrajinou a Walesem ruskou propagandou.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: TheRecord

Total
0
Shares